urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

depilacja twarzy
Uroda

Depilacja twarzy – jaką metodę usuwania włosków wybrać?

Włoski rosnące na twarzy są zupełnie naturalne i ma je każda kobieta. Zwykle jednak stają się problemem wtedy, gdy zaczynają być mocno widoczne. Ciemniejsze włoski na twarzy, w tym także kobiecy wąsik, można usunąć. Jak to zrobić? Zobacz czym jest depilacja twarzy i sprawdź porównanie dostępnych metod. Wybierz taką, która będzie dla Ciebie najlepsza!

Skąd bierze się owłosienie na twarzy u kobiet?

Skóra na twarzy pokryta jest lekkim meszkiem, który najczęściej widoczny jest pod światło. Włoski te są bardzo krótkie i cienkie, a także mają jasny kolor, dlatego nie rzucają się w oczy.

Zdarza się jednak, że u niektórych kobiet pojawiają się widoczne ciemne i grube włoski. Najczęściej problem ten mają kobiety o ciemniejszych włosach. Dodatkowo problem nasila się na skutek zaburzeń hormonalnych, zwłaszcza nadmiaru testosteronu.

Gdy włoski widoczne na twarzy stają się krępujące, warto zapoznać się z różnymi dostępnymi metodami ich usuwania. Jaka depilacja twarzy daje najlepsze efekty?

depilacja twarzy

Depilacja twarzy – metody

Niechciane włoski na twarzy mogą być usuwane za pomocą różnych metod. Poniżej znajdziesz przegląd tych, które wybierane są najczęściej wraz z ich opisem, skutecznością i orientacyjnymi cenami. Sprawdź, jaka metoda usuwania włosków będzie dla Ciebie najlepsza!

Usuwanie włosków z twarzy – metody:
– pęsetą
– Depilacja nitką
– Golenie golarką
– Przycinanie trymerem
– kremem
– pastą cukrową
– woskiem
– laserowa
– IPL

Depilacja pęsetą

Wiele kobiet decyduje się na wyrywanie włosków na twarzy za pomocą pęsety. Depilacja z użyciem tej metody jest jedną z najpopularniejszych i daje bardzo dobre efekty niskim kosztem.

Do wyrwania włosków potrzebna jest tylko pęseta, którą można kupić w cenie kilku lub kilkunastu złotych w każdej drogerii. Pęsetą wyrywa się pojedyncze włoski, które widoczne są na twarzy. Po zabiegu mogą pozostać podrażnienia, dlatego nie zawsze sprawdza się on przy wrażliwej skórze.

Włoski po depilacji twarzy pęsetą zwykle odrastają po 2-3 tygodniach, ponieważ usuwane są razem z cebulkami.

Zobacz więcej: https://www.urodaonline.pl/najwazniejsze-kroki-podczas-pielegnacji-skory-dojrzalej/

Depilacja twarzy – depilacja nitką

Jedną z najstarszych metod usuwania włosków na twarzy i w innych częściach ciała jest depilacja nitką. Określana jest także jako nitkowanie.

Depilacja nitką polega na odpowiednim wykorzystaniu bawełnianej nitki do tego, by wyrywać nią włoski. Metoda ta wymaga małej wprawy, ale w internecie można znaleźć dokładne poradniki, które pokazują, jak ją wykonać.

Usuwanie włosków nitką jest tanie i skuteczne, ale musi być powtarzane, jest bolesne i może powodować podrażnienia. Włoski odrastają po około 2-3 tygodniach, ponieważ wyrywane są razem z cebulkami.

Depilacja twarzy – golenie golarką

Prostą metodą na pozbycie się niechcianych włosków z twarzy jest zastosowanie golarki – jednorazowej albo wielorazowej.

Golenie golarką jest łatwe, szybkie i wygodne, jednak efekty nie są trwałe. W przypadku silnie rosnącego i ciemnego owłosienia zabieg musi być powtarzany nawet każdego dnia, dlatego nie sprawdzi się on u kobiet oczekujących dłuższych rezultatów.

W dłuższej perspektywie czasowej golenie włosków maszynką jednorazową jest dość drogie. Tańsza w użyciu i bardziej ekologiczna jest maszynka z wymiennymi żyletkami.

Alternatywnie można zastosować także golenie włosków nożykiem – precyzyjnym akcesorium wyposażonym w ostrze golące.

twarz depilacja

Depilacja twarzy – przycinanie trymerem

Dla kobiet, których skóra narażona jest na podrażnienia, polecany jest trymer. To zasilana bateryjnie, akumulatorowo albo przewodowo golarka, która służy do przycinania włosków. Z trymera można korzystać na sucho i na mokro, zależnie od jego rodzaju.

Trymer do twarzy pozwala na precyzyjne docięcie włosków bez ryzyka dla skóry. Efekty są widoczne od razu, a sam zabieg jest posty i szybki. Nowoczesne trymery są też bardzo trwałe i z ich ostrzy można korzystać latami.

Minusem jest spora cena dobrego trymera – często trzeba zapłacić za niego około 100-150 złotych. Najtańsze urządzenia kosztują około 30-50 złotych.

Depilacja kremem

Kremy do depilacji zawierają związki, które powodują rozpuszczenie włosków, dlatego mogą usunąć je szybko i skutecznie. Do usuwania włosków na twarzy przeznaczone są specjalne rodzaje kremów delikatnych dla cery.

Stosowanie kremu do depilacji twarzy jest bardzo proste. Krem nakłada się na owłosioną skórę na około 5 minut, a potem usuwa dołączoną do niego szpatułką. Po zabiegu skórę należy również umyć, by zmyć z niej resztki preparatu.

Za opakowanie kremu do depilacji twarzy należy zapłacić od około 7 do 20 złotych zależnie od jego wielkości i producenta.

Depilacja pastą cukrową

To sposób depilacji włosków polegający na ich wyrwaniu wraz z cebulkami. Pastę cukrową można przygotować samodzielnie lub też kupić jako gotową. Zabieg można również wykonać w gabinetach kosmetycznych.

Pasta cukrowa jest uznawana za delikatniejszą od wosku, dlatego nie podrażnia ona tak skóry delikatnej, wrażliwej. Pastę nakłada się na twarz wraz z paskami materiału, które zrywa się stanowczym i dość bolesnym ruchem. Efekt depilacji po paście cukrowej utrzymuje się do około 3 tygodni.

Depilacja woskiem

Na podobnej zasadzie jak depilacja twarzy pastą cukrową działa wosk do depilacji twarzy, jednak może on powodować podrażnienia.

Do dyspozycji są woski do roztapiania oraz plastry z woskiem od razu gotowe do użycia. Koszt samodzielnego zabiegu to od 10 do 30 złotych zależnie od wybranych środków. W gabinecie to nawet 50-60 złotych. Zabieg wykonuje się co około 2-3 tygodnie, gdy włoski zaczynają odrastać.

Depilacja laserowa

Najtrwalszym sposobem, by pozbyć się niechcianych włosków, jest depilacja laserowa twarzy. Zabieg ten polega na usunięciu włoska razem z jego mieszkiem, dlatego nie dochodzi wtedy do jego odrastania.

Depilacja laserowa twarzy uznawana jest za najskuteczniejszy i najwygodniejszy sposób na pozbycie się owłosienia na wiele lat. Przez ten czas można cieszyć się skórą gładką, wolną od podrażnień i oszczędzić swój czas potrzebny do usuwania włosków.

Dla uzyskania najlepszych efektów należy wykonać zabieg kilkukrotnie, w odstępach co parę tygodni. Cena jednego zabiegu to zwykle około 100-150 złotych.

Depilacja IPL

Jedną z nowszych metod usuwania włosków jest depilacja IPL (Intense Pulsed Light), czyli depilacja światłem. Nie należy mylić jej z laserem, ponieważ nie usuwa ona mieszków włosowych, ale sprawia, że włoski przechodzą w stan spoczynku i nie odrastają nawet przez kilka miesięcy.

Dla uzyskania odpowiednich efektów depilację IPL należy powtórzyć kilkukrotnie. Zabieg można wykonać w domu z użyciem depilatorów IPL lub w gabinetach kosmetycznych. Koszt urządzenia to około 1500-2000 złotych, natomiast depilacji w gabinecie około 100 złotych za jeden zabieg.

Zobacz także: https://www.urodaonline.pl/maseczki-do-twarzy-a-jedrna-i-gladka-skora/

Która metoda depilacji twarzy jest najlepsza?

Nie ma jednej, uniwersalnej i najlepszej metody usuwania włosków z twarzy. Dla niektórych osób będzie to depilacja laserowa twarzy, która pozwala pozbyć się problemu na lata, natomiast dla innych tanie golenie włosków golarką lub przycinanie ich trymerem.

Na wybór metody wpływa wiele czynników, między innymi rodzaj włosków, czas utrzymywania się efektów golenia, indywidualna reakcja skóry czy posiadany budżet.

Jeżeli zatem nie masz jeszcze swojej ulubionej metody, która pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia z twarzy, wypróbuj różne, aby znaleźć taką, z którą skóra będzie idealnie gładka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.