urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Uroda

Jak nie popełniać błędów w pielęgnacji włosów?

Każda kobieta z całą pewnością pragnie się w bardzo dobry sposób prezentować na co dzień. Istotnym tego elementem są odpowiednio wypielęgnowane oraz ułożone włosy. Dlatego podczas dbania o tej element kobiecego ciała powinno się stosować odpowiednie zabiegi, a unikać tych niewłaściwych. Błędy pielęgnacji włosów mogą być bardzo niekorzystne.

Niewłaściwa temperatura wody

Przede wszystkim podczas pielęgnacji włosów powinno się zadbać o właściwą temperaturę wody. Nie powinna być ona ani zbyt ciepła, ani też zbyt zimna, ponieważ może to powodować szereg negatywnych konsekwencji dla włosów. Woda za gorąca będzie otwierała w nadmierny sposób łuskę włosa i tym samym ją niszczyła. Natomiast zbyt zimna woda sprawia, że łuska włosa w ogóle się nie otwiera i nie wnikają do niej żadne korzystne składniki z szamponów lub odżywek, które są do nich wykorzystywane.

Częstotliwość mycia włosów

Z całą pewnością można również stwierdzić, że włosy powinny być myte z odpowiednią częstotliwością. Nie może to być zbyt często, ale zbyt rzadko też nie. Żadne włosy zazwyczaj nie potrzebują codziennego mycia, dlatego nie jest to wskazane. Natomiast jeśli stosunkowo często myjemy swoje włosy to warto używać do tego celu delikatnych szamponów myjących, które nie powinny mieć w swoim składzie żadnych substancji podrażniających skórę głowy. Dzięki temu nie będzie ona nadmiernie obciążona i włosy będą dużo lepiej się prezentować.

Niewłaściwy szampon

Bardzo częstym błędem popełnianym przy pielęgnacji włosów jest używanie niewłaściwych szamponów, które nie są w odpowiedni sposób dobrane do naszego typu włosów. Najczęściej wybiera się szampon nie zwracając uwagi na jego właściwości, a jedynie kierując się opinią na temat tego produktu. Dlatego stosunkowo często bywają one bardzo źle dobrane. Szampon powinien być w odpowiedni sposób dobrany do typu włosów. Jeśli posiadamy włosy przetłuszczające się to odpowiednim wyborem będzie preparat do włosów właśnie przetłuszczających się.

Brak odżywki

Wśród częstych błędów popełnianych podczas pielęgnacji włosów można również wymienić brak stosowania odżywek. Jest to częsty błąd, który popełnia się z niewiedzy o korzystnych właściwościach tego rodzaju preparatów. Warto w odpowiedni sposób dopasować odżywkę do typu swoich włosów. Dzięki temu będzie miała bardzo korzystne działanie i z całą pewnością poprawi wygląd naszych włosów. Sprawi, że nabiorą one zdrowego blasku i pięknego połysku.

Gwałtowne rozczesywanie

Bardzo często zdarza się również, że włosy są zbyt gwałtownie rozczesywane, co jest bardzo niekorzystnym rozwiązaniem dla nich. Może powodować szereg uszkodzeń, które będą powodowały kiepski stan włosów. Dlatego należy zaopatrzyć się w odpowiednią szczotkę lub grzebień, dzięki którym będzie możliwe w delikatny sposób rozczesywanie włosów. Oprócz tego bardzo niepolecane jest zbyt silne pocieranie skóry głowy oraz włosów, ponieważ również może to wpływać na ich stan w bardzo negatywny sposób. Dlatego z całą pewnością warto unikać tego rodzaju działań.