urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Uroda

Jak odpowiednio dobrać podkład do cery?

Każda kobieta pragnie dobrze i atrakcyjnie wyglądać. Makijażem sprawia ona, że jej twarz wygląda na wypoczętą i promienną- nawet jeśli nie przespała całej nocy. Makijaż pełni również funkcję estetyczną- pozwala zatuszować niedoskonałości po trądziku i blizny, dzięki czemu każda kobieta, nawet z niedoskonałą cerą może poczuć się pięknie i wyjątkowo.

Co zrobić, by poczuć się dobrze?

Wystarczy tylko odpowiednio dobrać podkład do swojej cery. Dobór odpowiedniego podkładu jest bardzo ważny, pozwoli on bowiem sprawić by skóra wyglądała młodo i promiennie bez widocznych niedoskonałości.

Jakie rozróżniamy typy cery?

Rozróżniamy trzy typy cery: cerę tłustą, suchą i mieszaną. Każda z nich wymaga odpowiedniej pielęgnacji i kosmetyków. Warto przyjrzeć się swojej skórze i określić jej typ, pozwoli to nam na właściwy dobór podkładu do cery.

Cera tłusta (tzw. łojotokowa) wymaga częstego złuszczania i oczyszczania skóry. Cechy charakterystyczne dla tego typu skóry to: nadmierne błyszczenie się twarzy, łojotok, słabe ukrwienie- to wszystko niestety powoduje trądzik, rozszerzone pory, niechciane zaskórniki, a także infekcje grzybicze. Dobrą wiadomością jest to, że skóra taka na dłużej zachowuje swoją jędrność i tym samym później się starzeje. Szczególnie problematyczna jest w okresie letnim, gdy temperatury są znacznie wyższe, natomiast jest ona bardziej odporna na mróz. Właściwa pielęgnacja tego typu cery pozwoli zachować dobry wygląd skóry i ograniczyć nadmierne wydzielanie sebum. Cera tłusta zatem będzie lubiła podkłady z dodatkiem silikonu. Ważne jest, aby podkład zawierał substancje pochłaniające nadmiar sebum- pozwoli to nam zniwelować nadmierne błyszczenie.

Dla cery suchej kojące będą zabiegi nawilżające i odżywiające, ponieważ jest ona bardzo wrażliwa, skłonna do podrażnień- przez to staje się mniej elastyczna, cienka, pozbawiona blasku i matowa. Skóra sucha często skłonna jest alergii, dodatkowo jeszcze się łuszczy. Widoczne są niej liczne przebarwienia i rozszerzone naczynia krwionośne. W przeciwieństwie do skóry tłustej- skóra sucha szybciej się starzeje. Przy cerze suchej trzeba bardzo uważnie dobrać kosmetyki- niektóre mogą uczulić skórę. Jak już wcześniej wspomniano skóra sucha wymaga odpowiedniego nawilżenia i odżywienia, dlatego też odpowiedni będzie podkład o płynnej konsystencji taki, który zawiera substancje redukujące wysuszenie skóry oraz witaminę E – chroniącą przed wolnymi rodnikami

Cera mieszana jest najbardziej wymagająca. Osoba, która ma cerę mieszaną trudzić się będzie niestety z problemami dla skóry i suchej. W strefie „T” (czoło, nos, broda) występuje nadmierne błyszczenie, natomiast w bocznych częściach partii występuje przesuszenie skóry. Osoba posiadająca ten typ cery często w swojej kosmetyczce będzie miała kosmetyki przeznaczone zarówno dla cery suchej jak i tłustej. Jeśli chodzi o podkład to trzeba postawić na coś „inteligentnego”- musi on nawilżyć policzki oraz zmatować strefę „T”. Najlepiej, aby taki podkład zawierał substancje antybakteryjne oraz łagodzące podrażnienia. Konsystencja powinna odpowiadać kremowi.