urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Uroda Zakupy

Najlepsza prostownica do włosów – jak ją wybrać?

Lśniące, długie, a przy tym idealnie proste włosy, to marzenie nie jednej kobiety. Nie da się ukryć, że dodają one wiele piękna, uroku i wdzięku. Niestety nie każda kobieta została takimi włosami obdarzona przez naturę. Nie oznacza to jednak tego, że właścicielki włosów kręconych muszą z zazdrością patrzeć na te wyróżnione przez los. Dzięki prostownicy do włosów każda kobieta może mieć idealnie proste włosy. Pytanie tylko brzmi, która prostownica do włosów będzie najlepsza?

Rodzaj powłoki

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaka będzie najlepsza prostownica do włosów, koniecznie trzeba dowiedzieć się, jakie są obecnie na rynku rodzaje prostownic pod względem obecnej na nich powłoki. To jaka powłoka będzie znajdowała się na ramionach prostownicy, w ogromnym stopniu będzie wpływało na to, jakie będzie ona miała właściwości.
Na rynku znaleźć można prostownice ceramiczne, z domieszką keratyny, diamentowe, oraz z dodatkiem turmalinów. Czym się one charakteryzują? Model ceramiczny to najczęściej spotykana wersja. Równomiernie się nagrzewa, co powoduje, że nie ma ryzyka przegrzania włosów, czyli ich uszkodzenia. Model z keratyną powoduje, że w chwili, gdy ramiona się nagrzeją, uwalniana jest ta substancja, co powoduje odżywienie włosów, oraz ich wzmocnienie. Model diamentowy cechuje się ogromną odpornością na zarysowania. Dzięki temu nawet po wielu latach od zakupu powłoka nadal będzie idealnie gładka, co rzecz jasna będzie bardzo pozytywne działało na włosy. Zdecydowanie najlepszą i często używaną przez profesjonalistów wersją jest model z turmalinami. Są to minerały, które pod wpływem wysokiej temperatury generuje jony ujemne, co wpływa na zamykanie się łusek włosów, poprawiając ich jakość i blask.

Jak wybrać moc urządzenia?

Prostownica to urządzenie elektryczne, a co za tym idzie charakteryzujące się określoną mocą. Czy ma ona jakieś znaczenie? A jeśli tak, to jaką moc wybrać? Moc prostownicy odpowiada przede wszystkim za to, jak szybko się ona nagrzeje do stanu, gdy będzie można nią prostować włosy. Model o dużej mocy do pełnego nagrania potrzebuje zaledwie kilkunastu sekund, podczas gdy te słabsze, nawet kilka minut. Jeśli zatem zależy nam na czasie, poleca się kupienie modelu jak najmocniejszego. W praktyce oznacza to szukanie wersji około 150/170 W.

Czy wielkość ramiona ma znaczenie?

Innego rodzaju bardzo ważną sprawą jest to, czy wielkość prostownicy, czyli jej ramion, ma jakieś znaczenie? Wiele kobiet obawia się wybrania złego modelu z uwagi na ryzyko uszkodzenia włosów. Faktycznie wybranie długości ramion ma znaczenie, lecz jedynie praktyczne. Długie ramiona są nieporęczne, więc jeśli nie posiada się długich włosów, lepiej kupić model mniejszy.

Czy warto posiadać regulacje temperatury?

Wiele kobiet zastanawia się, czy warto dopłacić nieco więcej do wersji, która posiada regulacje temperatury płytek. Czy faktycznie jest to dobra inwestycja? Jak się okazuje jak najbardziej tak, ponieważ różne włosy potrzebują różnej temperatury. Przykładowo te cieńsze i bardziej delikatne, nie powinny być wystawiane na działanie wysokiej temperatury. W ich przypadku powinna zostać ona obniżona, co umożliwi właśnie regulacja temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *