urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Uroda Zdrowie

Pielęgnacja paznokci a ich piękny wygląd

Paznokcie każdego dnia są narażane na urazy. Delikatna płytka każdego z paznokci nieraz styka się z detergentami, kosmetykami oraz twardymi przedmiotami, które potrafią uszkodzić jej powierzchnię. Aby paznokcie dobrze się prezentowały warto zadbać o ich właściwą pielęgnację.

Jak poprawić stan łamliwych paznokci?

Łamliwość paznokci może być uwarunkowana genetycznie. Z tą trudną przypadłością najtrudniej jest walczyć, bowiem genów nie da się zmienić. Jednak poprzez zmianę diety, poprawę pielęgnacji oraz stosowanie regularnie odżywek może trale poprawić się wygląd każdych paznokci.
O zachowanie paznokci w należytym stanie zdecydowanie łatwiej mogą zadbać te osoby, których paznokcie są twarde naturalnie i tylko czasem może dojść do pogorszenia się ich kondycji. W takim przypadku wystarczy wdrożyć do menu kilka istotnych produktów bądź nie używać szkodliwych detergentów takich jak: lakier, zmywacz i tym podobne.
Aby trwale zachować piękne i zdrowe paznokcie warto swoją dietę wzbogacić w mikroelementy takie jak: cynk, żelazo, krzem oraz witaminy B. Trzeba też nawilżać dłonie, bowiem wówczas można je skutecznie uchronić od wilgoci, mrozu, suchego powietrza, a także częstych zmian temperatur. Ponadto trzeba uważać na moczenie paznokci w wodzie oraz na nadmierne używanie zmywacza.
Niezwykle ważne jest także umiejętne piłowanie paznokci oraz wykluczenie detergentów zawierających szkodliwe substancje chemiczne.

Remedium na pielęgnację paznokci – odpowiednia dieta

Jeżeli zna się już przyczynę łamliwości paznokci, trzeba koniecznie zadbać o odpowiednie, nowe menu. Cynk i żelazo to naturalne bogactwo, które bardzo dobrze wpływa nie tylko na wzmocnienie paznokci, ale także na wygląd skóry oraz włosów.
Warto także zaopatrzyć się w kompleksowe witaminy takie jak: A, E, B1, B2, B3, B9 oraz mangan, magnez, cynk, żelazo i fosfor. Te wszystkie wartościowe minerały i witaminy można znaleźć w pestkach dyni oraz nasionach słonecznika. Nasiona te można kupić już połuskane. Są one bardzo zdrowe i świeże. Kolejnym dobroczyńcą w walce o pielęgnację paznokci jest susz z owoców, sezam oraz mak.
Aby dostarczyć do organizmu witamin z grupy B trzeba zacząć spożywać zboża, jaja, a także rośliny strączkowe. Z kolei pijąc codziennie kakao dostarcza się do organizmu żelazo oraz magnez. Na obiad koniecznie wybierać należy tłuste ryby i chude mięso.
Warto także zwrócić uwagę na to, aby wypijać odpowiednią ilość płynów, najlepiej około dwóch litrów wody. Pomoże to bowiem paznokciom zachować dobry stan oraz właściwą kondycję. Wówczas to nie będzie dochodziło do przesuszenia oraz łamania paznokci.
Dzięki tym wszystkim zabiegom zdrowotnym w krótkim czasie będzie widoczna zdecydowana poprawa.

Odpowiedni manicure a pielęgnacja paznokci

Aby zadbać o utrzymanie paznokci warto skorzystać z regularnych wizyt u manicurzystki. Profesjonalnie wykonane zabiegi pomogą w dużym stopniu w utrzymaniu schludnych, zadbanych dłoni.
W celu utrzymania prawidłowej pielęgnacji paznokci trzeba zawsze piłować paznokcie z jedną stronę oraz używać szklanego bądź papierowego pilniczka. Ponadto zaczynać od odżywki malowanie paznokcia.
Nie zalecane jest zbyt długie moczenie paznokci w wodzie, gdyż może dojść do osłabienia płytki. Z kolei odżywkę bądź preparat regenerujący trzeba stosować kilka razy w tygodniu.

Nawilżenie oraz natłuszczenie będzie kolejnym elementem przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji paznokci.