urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

idealne brwi
Uroda

Regulacja brwi i ich modelowanie – jak to zrobić?

Odpowiednio wystylizowane brwi stanowią bardzo istotny element wyglądu kobiety. Właściwia regulacja brwi podkreśla oprawę oczu, skutecznie koryguje rysy twarzy i nadaje kobiecej twarzy niepowtarzalnego charakteru. Współcześnie większość trendów odnoszących się do stylizacji, mówi, że idealne brwi powinny być wyraźnie podkreślone, a jednocześnie jak najbardziej naturalne. Niedocenienie brwi i pomijanie ich w stylizacjach jest częstym błędem, który przyczynia się do efektu niekompletnego makijażu. Jednak nie każda kobieta wie, jaki konkretnie kształt powinny mieć jej brwi. W dodatku często regulując brwi samodzielnie wyrywa się włoski. Włosków nie powinno się usuwać. Z tego względu dobrze jest wybrać się do salonu kosmetycznego, w którym pracują profesjonaliści. Nie tylko będą w stanie doradzić odpowiedni kształt brwi. Mogą także ładnie je wymodelować, które w efekcie będą dopasowane do kształtu całej twarzy.

Regulacja brwi w salonie kosmetycznym

Modelowanie i regulacja brwi to absolutna podstawa wyglądu każdej kobiety. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sam zabieg nie jest skomplikowany i czasochłonny, a potrafi kompletnie odmienić wygląd twarzy. Profesjonalnie wykonana regulacja brwi nie tylko podkreśla głębię oczu, ale także nadaje twarzy charakteru. Sama regulacja brwi to nic innego jak nadawanie im nowego kształtu. Odbywa się ona przez pozbywanie się nadmiaru włosków. Warto dodać, że odpowiedni kształt łuku brwi bardzo mocno wpływa na wyraz twarzy. Tym samym łuk brwiowy, który jest zbyt mocno uniesiony będzie sprawiał, iż twarz zyska zdecydowanie bardziej ostry wyraz. Z kolei zbyt duży sprawi, że na twarzy pojawi się wyraz zdziwienia. Właśnie dlatego bardzo ważne jest rzetelne i profesjonalne podejście do regulacji i modelowania brwi. Jeżeli nigdy wcześniej nie podejmowało się prób regulacji brwi, warto odwiedzić gabinet kosmetyczny, gdzie profesjonalna kosmetyczka indywidualnie dopasuje odpowiedni kształt brwi.

Zobacz również: https://www.urodaonline.pl/pielegnacja-paznokci-a-ich-piekny-wyglad/

Jak się przygotować do regulacji brwi?

Regulacja brwi jest stosunkowo szybkim zabiegiem kosmetycznym. Często wykonywany jest bez wcześniejszych konsultacji. Usuwanie włosków trwa 10-15 minut, a przed przystąpieniem do regulacji brwi, kosmetyczka zawsze zapyta o to, co konkretnie chce się osiągnąć poddając się temu zabiegowi. Przed zabiegiem stworzona zostanie mapa, a więc odpowiednie linie, które będą wyznaczały nowy kształt brwi. Z uwagi, że zabieg regulacji brwi nie jest długi to nie trzeba się do niego wcześniej przygotowywać. Wystarczy, że na brwiach nie będzie makijażu, który utrudniałby ich regulacje i modelowanie. Profesjonalne wykonanie regulacji brwi poprawi ich kształt i nada nowy wygląd całej twarzy. Dlatego skorzystanie z usług sprawdzonego gabinetu kosmetycznego i dodanie do listy zabiegów regulacji brwi z pewnością, bardzo korzystnie wpłynie na wygląd całej twarzy.

modelowanie brwi

Metody regulacji brwi

Najprostszym i najbardziej powszechnym sposobem jest regulacja brwi z wykorzystaniem pęsety. Włoski usuwane są znad i spod brwi. Wyrywanie włosków musi się odbywać zgodnie z kierunkiem w jakim wzrasta włos. Sposób regulacji brwi z wykorzystaniem pęsety pozwala na bardzo precyzyjne ruchy. Dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsce nie jest problematyczne. Sposób regulacji brwi z wykorzystaniem pęsety to sposób, który wykorzystywany jest głównie samodzielnie w domu.

Regulacja brwi za pomocą golenia to inny, aczkolwiek także powszechny sposób ich regulacji. Do golenia włosków wykorzystywany jest nożyk do brwi lub trymer. Te niewielkie maszynki zakończone głowicą, która odpowiada za precyzyjne przycinanie włosów świetnie sprawdzają się w codziennym modelowaniu brwi.
Brwi można również regulować z wykorzystaniem wosku. Metoda ta jest chętnie stosowana w domu. Używa się w niej specjalnych plastrów dzięki którym dokonuje się depilacji brwi. Jednak z uwagi na to, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, to depilacja tą metodą może wiązać się z licznymi podrażnieniami. Dlatego taką metodę warto stosować w momencie, kiedy włoski brwi znajdują się na granicy czoła.

Nieustająco popularnością cieszy się obecnie metoda pudrowa. Jednak regulacja brwi z wykorzystaniem metody pudrowej dostępna jest wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Metoda pudrowa to w zasadzie makijaż permanentny brwi. Takie rozwiązanie rekomendowane jest przede wszystkim dla osób, którym brakuje czasu na regularną pracą nad kształtem brwi oraz którym zależy na długotrwałym efekcie wyregulowanych brwi. Metoda pudrowa polega na umieszczaniu pigmentu pomiędzy włoskami brwi z wykorzystaniem specjalistycznych igieł. Jednak cena takiej usługi bardzo często kosztuje od 800-1200 zł.

modelowanie brwi

Jak nie regulować brwi – najczęściej popełniane błędy

Współcześnie istnieje wiele sposób regulowania i modelowania brwi. Wybór odpowiedniej metody najczęściej uwarunkowany jest wieloma czynnikami. Między innymi brakiem czasu, pomysłu czy względami ekonomicznymi. Warto jednak pamiętać, że podstawową zaletą wykonania zabiegu regulacji brwi w salonie kosmetycznym jest pewność dopasowania odpowiedniego kształtu brwi do kształtu twarzy. Profesjonalne kosmetyczki, dzięki wiedzy i doświadczeniu za pomocą dostępnych metod regulacji brwi stworzą idealne ich dopasowanie do proporcji twarzy. Jednak jeżeli z jakichś powodów wizyta w salonie kosmetycznym nie jest możliwa, to regulacje brwi można wykonać w zaciszu własnego domu. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach przed samodzielnym wykonaniem regulacji brwi, ponieważ istnieje kilka najczęściej popełnianych błędów, głównie przez osoby wykonujące samodzielnie czynności regulacji i modelowania brwi.

Zobacz więcej: https://www.urodaonline.pl/popularne-rodzaje-zabiegow-w-salonie-kosmetycznym/

Regulacja brwi – włoski i ich skubanie

Jednym z takich błędów jest dążenie do idealnie równych łuków, za pomocą prób symetrycznego skubania włosków, co często prowadzi do zbyt dużej ilości włosów. Ponadto długotrwałe eksploatowanie zużytej już pęsety czy innych narzędzi, co prowadzi do wyrywania nie tych włosków o które konkretnie chodziło. Warto również wspomnieć o odpowiedniej technice wyrywania włosków brwi, gdzie z pewnością profesjonalna kosmetyczka zrobi to bezboleśnie.
Podczas regulacji brwi brak zachowania ich pierwotnego kształtu i zbyt duże skracanie to kolejne powszechnie występujące błędy przy ich pielęgnacji. W momencie regulowania brwi, nie powinno się samemu całkowicie zmieniać ich wyglądu, a jedynie poprawić ich kształt. Zbyt duże skrócenie spowoduje asymetryczny wygląd. Idealne brwi powinny zaczynać się na wysokości nosa, a kończyć zaraz za zewnętrznym kącikiem oka.

Warto zatem przed wprowadzaniem jakichkolwiek zmian w swoim wyglądzie zasięgnąć teoretycznej wiedzy i wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Wymienione najbardziej popularne błędy popełniane są głównie przez niedoświadczone osoby, które prawdopodobnie dopiero zaczynają przygodę z makijażem i stylizacją. Z kolei bezpieczniejszym, sprawdzonym, aczkolwiek droższym rozwiązaniem będzie wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jednak pozwoli to nie tylko na uzyskanie pożądanego efektu, ale również wzbogaci doświadczenie i da możliwość późniejszego, samodzielnego regulowania brwi w domu.