urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Moda Zakupy

Błędy w stylizacjach, które niszczą cały efekt

Idealna stylizacja jest odpowiednio dobrana do sytuacji, podkreśla zalety figury kobiecej i jednocześnie ukrywa jej mankamenty. Błędy w stylizacjach zamiast zatuszować mankamenty sylwetki, podkreślają je. Jakie błędy powtarzamy najczęściej?

Dobór bielizny

Wydawać by się mogło, że dobór bielizny nie ma wyjątkowego znaczenia, skoro nie widać jej na co dzień. Nic bardziej błędnego! Mimo, iż bielizny nie widać ma ona ogromny wpływ na nasz wygląd.

Najczęściej popełnianym błędem w stylizacjach jest zły wybór bielizny. Za małe miseczki, czy źle wyregulowane ramiączka sprawiają, że biust nie wygląda atrakcyjnie. Wybierając miseczki nie można decydować się na mniejsze, niż w rzeczywistości potrzebujemy. W takim staniku biust wychodzi bokiem lub górą, jednocześnie przecinany jest przez ramiączka, co powoduje, że tworzą się tzw. „bułeczki”.

Popularne błędy w stylizacjach to zakładanie białego biustonosza do białej bluzki. Idealnie wygląda biustonosz cielisty. Bielizna, która odcina się pod ubraniem lub wychodzi spod niego, również nie wygląda atrakcyjnie.

Za mały rozmiar

Wybór odpowiedniego rozmiaru ubrania to dla pań duże wyzwanie. Bardzo często panie kupują ubrania za małe, które niebezpiecznie obciskają ciało. To, że udało nam się wcisnąć w mniejszy rozmiar nie znaczy, że ubranie wygląda dobrze.

Dla odmiany panie, które starają się ukryć zbędne kilogramy wybierają ubrania za duże, workowate. To również nie jest najkorzystniejsze. Bluzki oversize wyglądają dobrze na kobietach wysokich, szczupłych i w bardziej swobodnych stylizacjach. Chcąc ukryć dodatkowe kilogramy lepiej wybrać ubranie w swoim rozmiarze, ale postawić na dobrze skrojone i dobrane do figury.

Nuda, nuda, nuda…

Czarny jest kolorem uniwersalnym i bardzo bezpiecznym, ale powiedzmy sobie szczerze… nudnym. Wiele osób wybierając stylizację nie zastanawia się nad szczegółami. Stawiamy na stonowane kolory, które są klasyczne i łatwe do skomponowania.

Obecnie gama kolorystyczna, którą możemy wykorzystywać jest bardzo szeroka. Moda to zabawa kolorem oraz formą. Warto popróbować nowych rzeczy, pokusić się o niewielkie eksperymenty. Nie znaczy to, że trzeba chodzić wyłącznie w kolorowych stylizacjach. Mogą być one stonowane i klasyczne. Warto jednak postawić na ciekawy detal, który wprowadzi odrobinę szaleństwa.

Make -up

Błędy w stylizacjach polegają na używaniu czegoś w nadmiarze, jak i rezygnacji. Dokładnie tak jest z makijażem. Bardzo nieelegancko wygląda makijaż mocny, który robimy do pracy czy na codzienne spotkania.

Na mocniejszy makijaż można pozwolić sobie tylko na specjalne okazje. Warto nawet wtedy pamiętać, że gdy podkreślimy mocno oczy warto skorzystać z delikatnej pomadki. Czerwona pomadka wymaga delikatnego tylko zarysowania oczu.

Błędy w stylizacjach potrafią zniszczyć nawet największe starania. Warto pamiętać, że jednym z największych przestępstw przeciwko dobremu smakowi jest nadmiar. Mając wątpliwości warto postawić na delikatniejsze rozwiązania. Lżejszy makijaż, niższe buty czy mniejszy dekolt.