urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

fryzjer
Uroda

Co fryzjer może zaradzić na rozdwojone końcówki?

Rozdwojone końcówki to zmora wielu pań, które marzą o długich włosach. Firmy kosmetyczne prześcigają się w wypuszczaniu na rynek kolejnych rzekomo cudownych specyfików, mających za zadanie naprawę rozdwojonych końcówek. Czy można jednak ufać krzykliwym reklamom? Może lepiej zaufać sprawdzonemu fryzjerowi? Wątpliwości rozwiewamy w poniższym artykule.

1. Rozdwojone końcówki – jakie są przyczyny tego zjawiska?

2. Co może zaradzić fryzjer na rozdwojone końcówki?

Rozdwojone końcówki – jakie są przyczyny tego zjawiska?

Rozdwojone końcówki powodują, że włosy nie wyglądają estetycznie, tracą blask i trudno uzyskać tak pożądany efekt gładkiej tafli. Każdy włos składa się trzech warstw, spośród których ostatnia (wierzchnia) warstwa stanowi łuski ochronne. Zniszczenie tej warstwy objawia się właśnie rozdwojonymi końcówkami. Powodem są najczęściej urazy mechaniczne – tarcie ręcznikiem po myciu, zbyt agresywne szarpanie podczas czesania, zahaczanie o gumkę do włosów, szalik, ubranie czy zamek przy kurtce. Włosy można uszkodzić również, stosując stylizację gorącym powietrzem lub prostownicą. Co najistotniejsze – raz zniszczonych końcówek nie da się w żaden sposób „skleić”. Można tylko próbować wpłynąć na ich wygląd lub zdecydować się na ich podcięcie.

Co może zaradzić fryzjer na rozdwojone końcówki?

Podstawą pielęgnacji w przypadku rozdwojonych końcówek są regularne wizyty u fryzjera. W każdym mieście znaleźć można dobrego specjalistę, który trafnie zdiagnozuje problem z włosami i wdroży odpowiednią pielęgnację – czy to będzie fryzjer Warszawa: https://hairmate.pl/warszawa/, czy fryzjer Kraków: https://hairmate.pl/krakow/, czy też fryzjer Gdańsk: https://hairmate.pl/gdansk/. We wspomnianych salonach liczyć można na profesjonalną pomoc.

Wyjaśnimy zatem pokrótce, jakie kroki trzeba podjąć, by uratować zniszczone włosy. Po pierwsze należy zrezygnować z takich czynników, jak stylizacja na gorąco. Powinno się także kupić szczotkę, która nie szarpie oraz turban lub delikatny ręcznik do ich osuszania. Jeżeli zaś chodzi o usługi fryzjerskie, to aby uzyskać pożądany efekt, trzeba pogodzić się z tym, że fryzjer będzie musiał obciąć uszkodzone końcówki. Najczęściej nie wpływa to znacząco na długość fryzury. Niekiedy wystarczy bowiem pozbyć się zaledwie 1-2 cm zniszczonych końcówek. Warto w tej kwestii zdać się na specjalistę, gdyż lepiej mieć włosy krótsze o kilka centymetrów niż długie, zaniedbane pasma. Fryzjerzy oferują także zabiegi, wpływające na ogólną kondycję włosów – warto z nich skorzystać i kompleksowo zadbać o swoją fryzurę. Ponadto specjalista z pewnością poleci serię kosmetyków, niezbędnych w pielęgnacji włosów z tendencją do rozdwajania się końcówek, a mianowicie: maski, olejki i produkty typu serum.