urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Para we włosach
Uroda

Para we włosach, czyli sauna w salonie fryzjerskim

Tradycyjna sauna parowa od wieków oferuje relaks, regenerację i zdrowie. Kwestią czasu było zaadaptowanie tej metody pielęgnacji na potrzeby salonów odnowy. Tym sposobem w profesjonalnych salonach fryzjerskich pojawiły się specjalistyczne kopuły, pod którymi mieści się… sauna na włosy. Na czym ona dokładnie polega i czy rzeczywiście warto samemu skorzystać z sauny na włosy, dowiesz się z niniejszego artykułu.

Częste farbowanie, szkodliwe promieniowanie słoneczne czy suszenie suszarką nie pozostają bez wpływu na kondycję włosów. Długa ekspozycja na negatywne czynniki sprawia, że włosy tracą swój zdrowy wygląd, elastyczność oraz sprężystość. Tak zniszczone włosy wymagają intensywnej i skutecznej regeneracji.

Wśród wielu zabiegów pielęgnacyjnych nieustanną popularnością cieszy się sauna na włosy, która wykorzystuje parę wodną do skutecznego odżywienia zniszczonych włosów. Sam zabieg trwa około 20 minut – w tym czasie włosy są poddawane intensywnej regeneracji. Efekty sauny widać gołym okiem – już po pierwszym zabiegu włosy są miękkie, elastyczne i lśniące.

Sauna do włosów pomaga też na inne problemy – zmniejsza elektryzowanie się włosów, pomaga pozbyć się nadmiaru łoju ze skóry głowy, ale także przyspiesza wzrost włosów.

Z kolei ozonowa sauna na włosy posiada działanie bakteriobójcze, co z pewnością zainteresuje osoby, które zmagają się ze stanami zapalnymi wywołanymi przez drobnoustroje.

Na czym polega sauna parowa na włosy?

Wiele osób ciekawi, jak działa sauna do włosów. Otóż jest to specjalistyczne urządzenie, które wyglądem przypomina fryzjerską suszarkę, jednak jest ono znacznie od niej większe. Pod kopułą sauny znajdują się pojemniki na wodę destylowaną, która w trakcie podgrzewania zamienia się w parę.

Sam zabieg sauny rozpoczyna tradycyjne mycie głowy. Następnie na wilgotne włosy nakładana jest przez fryzjera regenerująca maska do włosów, przeznaczona tylko do użytku w saunie. Po nałożeniu kosmetyku włosy trafiają do specjalnej sauny, w której para wodna uwalnia składniki aktywne zawarte w masce. Pod wpływem wysokiej temperatury otwierają się również łuski włosa, które pozwalają szybciej przeniknąć składnikom odżywczym w ich głąb. Po zakończeniu zabiegu w saunie mokre włosy są płukane na przemian ciepłą i chłodną wodą w celu zamknięcia łuski włosa oraz pozbycia się ze skóry głowy resztek kosmetyków.

Sauna na włosy to zabieg, który można przeprowadzić nie tylko w salonie fryzjerskim, ale także w domowym zaciszu. Do jej przygotowania będą potrzebna miska z gorącą wodą, wybrany kosmetyk do włosów (mogą to być olejki eteryczne z drzewa herbacianego lub odżywka do spłukiwania), który nakładamy na starannie umytą skórę głowy.

Następnie wilgotne włosy owijamy bawełnianą koszulką i tak powstały turban na głowie wystawiamy na działanie gorącej pary wydobywającej się z wcześniej przygotowanej miski. W tej pozycji należy wytrzymać przez przynajmniej 20 minut, więc warto wcześniej wybrać odpowiednie miejsce do przeprowadzenia zabiegu.

Po zakończonym zabiegu sauny na włosy warto jeszcze przez chwilę pozostać w bawełnianym turbanie, by przedłużyć cały proces przez podgrzanie włosów gorącym strumieniem suszarki. Dalszy sposób postępowania jest tożsamy z procedurą salonu fryzjerskiego. Należy przemyć włosy na przemian zimną i ciepłą wodą w celu zamknięcia łusek i pozbycia się pozostałości preparatu.

Saunę na włosy – czy to w salonie fryzjerskim, czy w domowych warunkach – warto systematycznie powtarzać, gdyż to zapewni długotrwały efekt. A jak wiadomo – piękne i zadbane włosy to również lepsze samopoczucie ich właścicielki.

Artykuł sponsorowany