urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Uroda Zakupy

Mówimy „nie” suchej skórze

Gdy skóra i cera są zadbane oraz odpowiednio nawilżone, są sygnałem zdrowego organizmu, cieszy ich promienny i zdrowy wygląd. Cała gama nawilżających kosmetyków do twarzy na phenome.eu Stan równowagi skóry jest trudny do utrzymania, a dodatkowo nie sprzyja temu:
– zanieczyszczone powietrze,
– czynniki atmosferyczne,
– klimatyzowane i ogrzewane wnętrza,
– niewłaściwa dieta,
– przyjmowane leki,
– zbyt agresywne i źle dobrane kosmetyki i środki pielęgnacyjne,
– brak odpowiedniej ilości snu,
– procesy starzenia.
Gdy pojawiają się na skórze zaczerwienienia, szorstkie plamy, gdy zaczyna piec, łuszczyć się lub jest nieprzyjemnie napięta, podstawą dbania jest jej nawilżanie od wewnątrz i zewnątrz.

Nawilżanie ciała od wewnątrz

Nie herbata, nie kawa, nie napoje czy soki. To właśnie woda odpowiada za utrzymanie sprężystości komórek, czyli prawidłowe nawilżenie skóry od środka. Najlepsze efekty przynosi spożywanie 1,5 l wody dziennie. Picie wody – tylko tyle i aż tyle, to podstawa właściwej pielęgnacji. Warto też zadbać o jakość spożywanych posiłków – ostre przyprawy, wysokoprzetworzona i pełna konserwantów żywność nie sprzyja gładkiej i nawilżonej skórze. A jeśli w diecie pojawia się działająca moczopędnie kawa lub alkohol, trudno się dziwić, że zmagamy się ze skórnymi problemami. Wewnętrzne nawilżanie wspomogą suplementy diety zawierające wyciąg ze skrzypu polnego, witaminę E, zwaną witaminą młodości i beta-karoten.

Nawilżanie ciała od zewnątrz

Właściwy poziom nawilżenia skóry w pierwszej kolejności pomoże eliminacja czynników, które powodują jej przesuszenie tj. długie i gorące kąpiele, nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych, przebywanie we wnętrzach wypełnionych dymem z papierosów itp. itd. W drugiej kolejności właściwy poziom nawodnienia komórek zapewnią różnego rodzaju kosmetyki.

Jakie kosmetyki pomogą przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia?

Dermatolodzy zalecają stosowanie emolientów, które pomagają odbudować warstwę hydrolipidową skóry, która zatrzymuje wodę w komórkach i zapobiega jej odparowywaniu. Bardzo dobrym pomysłem jest stosowanie kosmetyków przeznaczonych dla dzieci – oliwki, kremy i emulsje nie zawierają sztucznych i drażniących składników, mocno natłuszczają i przyspieszają regenerację skóry. Delikatnej skórze ulgę przyniosą różnego rodzaju mleczka, skórze przesuszonej balsamy, które mają bardziej gęstą konsystencję, dłużej się utrzymują na powierzchni skóry, natomiast na skórę bardzo mocno wysuszoną najlepiej aplikować masło – kosmetyk o bardzo gęstej konsystencji. Skuteczne kosmetyki powinny zawierać w swoim składzie wodę, mocznik oraz naturalne składniki tj. ekstrakty z owoców lub roślin oraz powinny być pozbawione alkoholu, parabenów i innych sztucznych wypełniaczy.

Kosmetyków do pielęgnacji i nawilżania ciała jest bardzo duży wybór. By naprawdę pomóc swojej skórze, warto wybrać produkt dobrej jakości, od sprawdzonego producenta, z rekomendacją dermatologów. Najlepszy nawet krem nie przyniesie jednak efektów, jeśli nie będzie stosowany regularnie.