urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Naturalny krem pod oczy
Uroda

Naturalny krem pod oczy w codziennej pielęgnacji

Proces starzenia się skóry jest jednym z najbardziej nieprzyjemnych dla kobiet. Walka z pierwszymi zmarszczkami wymaga wiedzy i cierpliwości. Na początku szczególnie łatwo jest zauważyć je w okolicy oczu. Skóra tam jest szczególnie cienka i wrażliwa. Bez odpowiedniej pielęgnacji już przed 30 będziemy mogli zaobserwować znaczne ubytki w jej strukturze. W tym artykule chcielibyśmy pomóc wybrać naturalny krem pod oczy oraz doradzić jak dbać o tę okolicę na co dzień.

Jak dbać o skórę na powiekach?

Powieki są szczególnie wrażliwe na wszelkie czynniki zewnętrzne po 25 roku życia. Osiągając ten wiek, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację. Bez tego, niestety proces starzenia może nas zaskoczyć i  możemy mieć spore problemy na starość. Najważniejsze jest właściwe nawilżenie tych okolic. Warto wybrać krem, który będzie właściwie dopasowany do twoich preferencji. Należy go stosować regularnie, a nie tylko od czasu do czasu. Naturalny krem pod oczy to jedna z lepszych pozycji do rozważenia. Im mniej sztucznych chemicznych składników, tym lepiej.

Nie można tutaj oczywiście nie wspomnieć o samej diecie. Stosując jedynie krem bez zapewnienia sobie odpowiedniej dawki witamin i minerałów, możemy niestety minąć się z naszym celem. Równie ważne jest wzbogacanie diety w większe dawki tłuszczy korzystnych dla zdrowia.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kremu pod oczy?

Jak wcześniej wspomniano, istotny jest przede wszystkim skład. Powinniśmy raczej unikać produktów o nieznanych źródłach. Naturalne kremy pod oczy są dostępne dziś właściwie w każdym sklepie. Warto zwrócić przy nich uwagę na procent zawartości składników naturalnych. Jeżeli wynosi on w okolicy 20-40% to prawdopodobnie nie będzie to najlepszy wybór.

Kolejną kwestią jest sama cena. Naturalny krem pod oczy powinien kosztować nie mniej niż 30-40 zł. Nie da się kupić nic ciekawego za zaledwie 10 zł. Jedynie jeżeli pojemność będzie niższa, można rozważyć tę pozycję.

Co ma wpływ na proces starzenia się skóry w okolicy oczu?

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony i dotknie każdego z nas. Każdego dnia nasza skóra mierzy się z szeregiem zadań gdzie narażona jest na czynniki wpływające na jej niekorzyść. W okresie letnim jest to zdecydowanie nasłonecznienie. Spędzając czas na słońcu, można naprawdę szybko ją wysuszyć. Kolejną kwestią jest zmywanie makijażu. Często robimy to szybko mi mało delikatnie. Okolice pod oczami są niestety bardzo podatne na rozciąganie więc powinniśmy zachować przy nich szczególną ostrożność.