urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Uroda

Na czym polega wybielanie zębów?

Każdy człowiek chce posiadać piękne i śnieżnobiałe zęby. Niestety wskutek licznych zaniedbań i powstających na szkliwie przebarwień, biel zębów szybko znika, a zastępuje ją nieestetyczny żółty kolor. Na szczęście nie oznacza to, że trzeba się z takim stanem swoich zębów pogodzić. Dzięki zastosowaniu wybielania zębów można szybko ponownie przywrócić im piękny wygląd. Na czym jednak takie wybielanie zębów konkretnie polega?

Dlaczego zęby się przebarwiają?

Prawdopodobnie nie ma na świecie ani jednej osoby, która by nie posiadała problemu przebarwionych w choćby minimalnym, stopniu zębów. Nie jest to jednak efekt starzenia się, jak wiele osób uważa, lecz naturalne zjawisko mające swoje źródło w spożywaniu określonego rodzaju pokarmów, czy też wykonywaniu innych czynności, wpływających na zmianę koloru zębów. O czym dokładnie mowa? Jednym z najgorszych dla koloru zębów czynników, jest przykładowo palenie papierosów. Nikotyna w bardzo szybkim czasie, a przy tym niezwykle skutecznie wpływa na to, że zęby stają się żółte. Podobne działanie ma herbata, kawa, czy też czerwone wino. Czy oznacza to, że trzeba całkowicie zrezygnować z tych przyjemności? Nie warto, ponieważ praktycznie wszystkie spożywane przez nas rzeczy w mniejszym lub większym stopniu powodują zmianę koloru zębów.

Na czym polega zabieg wybielania zębów?

Na szczęście nie zostajemy z tym problemem sami, ponieważ na rynku bez trudu da się znaleźć naprawdę wiele różnych metod walki z przebarwionym zębami. Wybielanie zębów może przyjmować różne postacie i może być inaczej realizowane, lecz efektem, do którego zawsze się dąży, jest po prostu pozbycie się przebarwienia i odzyskanie naturalnej bieli zębów.
W jaki sposób można do tego dojść? Zdecydowanie najłatwiejszą i niewymagającą większego wysiłku czy też nakładów finansowych metodą jest używanie wybielającej pasty do zębów. Innego rodzaju metodą jest nakładanie na zęby specjalnego żelu wybielającego, który jest w stanie dość skutecznie pozbyć się nagromadzonego na szkliwie przebarwienia.
Z racji tego, że metody te wykonywane są samodzielnie w domu, nie cechują się jednak dość dużą skutecznością. Jeśli ktoś chce mieć pewność, że wybielanie zębów będzie skuteczne i przyniesie efekt w postaci pięknego, białego koloru zębów, konieczna będzie wizyta u stomatologa i wykonanie przez niego profesjonalnego wybielania. Na czym to polega? Metody bywają różne, lecz jedną z najlepszych jest z pewnością wybielanie przy pomocy specjalnego żelu z jednoczesnym naświetlaniem. Na czym to polega? Na zęby nakładany jest środek zawierający nadtlenek wodoru lub nadtlenek mocznika. Substancje te, choć są bardzo skuteczne, to jednak mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego też powinno się je używać jedynie pod nadzorem lekarza. Następnie tak przygotowane zęby są naświetlane przy pomocy specjalnej lampy halogenowej lub plazmowej, co powoduje zajście reakcji chemicznej, która wpływa na pozbycie się z powierzchni zęba nagromadzonego często długimi latami przebarwienia.

Podsumowanie

Wybielanie zębów nie jest zabiegiem trudnym, bolesnym czy też czasochłonnym lub drogim. Z tego powodu warto po niego sięgnąć i na nowo cieszyć się swoimi pięknymi, białymi zębami.