urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Moda Zakupy

Do nadgarstka czy do stroju, czyli jak dobrać zegarek?

Jeśli chce się dobrać odpowiednio prezentujący się zegarek, niezbędne jest kierowanie się pewnymi zasadami. Pozwalają one zapewnić, że zegarek będzie spełniał oczekiwania pod kątem stylistycznym, ale będzie również wygodny w noszeniu.

Zegarek dopasowany do nadgarstka

Bardzo ważne jest decydowanie się na takie zegarki, które nie są nadmiernie kontrastowe. W ten sposób można liczyć na to, że zegarek nie będzie prezentował się na ręce w sposób karykaturalny. W tym względzie jest to jedna z najważniejszych zasad stosowanych przy wybieraniu zegarków. Jeśli nie wie się dokładnie, jak dobrać zegarek, warto jest postawić na model, który nie przytłoczy sylwetki. W tym względzie sylwetka z zegarkiem powinna:
– prezentować się zgrabnie,
– nie wyglądać na ciężką,
– harmonie komponować się z kształtem ciała.
Przykładowo, gdy zegarek wybiera mężczyzna mający dwa metry nie powinien decydować się na małe modele. Wówczas będzie to wyglądało niespójnie, gdzie sylwetka nie będzie komponowała się z wielkością zegarka. Taki zegarek nie będzie dodatkiem, który zwróci uwagę. Jednak innym problemem jest to, że gdy zwróci uwagę wówczas będzie prezentował się niekorzystnie. Małe tarcze oraz delikatne zegarki nie są rozwiązaniem dla postawnych czy wysokich mężczyzn.
Drobna kobieta może bez problemu zdecydować się na drobne zegarki. Takie mogą posiadać delikatne paski skórzane czy biżuteryjne bransoletki. Jednocześnie całość powinna nie rzucać się nadmiernie w oczy. Postawienie przez drobne kobiety na duże, sportowe zegarki może powodować, że sylwetka będzie przyćmiona takim dodatkiem. Dodatkowo duży zegarek przy delikatnej budowie ciała kobiety będzie przyćmiewał każdą kreację. Nawet gdy lubi się sportowy styl ubierania, warto szukać takich modeli zegarków, które mają mniejsze tarcze oraz delikatne paski.

Zegarek dopasowany do stroju

Gdy szuka się zegarka, który pasuje do konkretnej stylizacji ważne jest poznanie typów zegarków. Wyróżnić można takie jak:
– klasyczne,
– sportowe,
– casual.
Klasyczne zegarki to oryginalne zegarki o klasycznej budowie. Cechą takich zegarków jest to, że posiadają okrągłą kopertę. Jednocześnie do takich zegarków najczęściej w wersjach męskich stosowane są skórzane paski w czarnym kolorze. Natomiast klasyczne zegarki kobiece częściej posiadają biżuteryjne paski. Takie zegarki doskonale sprawdzą się w klasycznych strojach, choćby zakładanych na wyjście wieczorem.

Sportowe zegarki to produkty, które wyróżniają się rozmiarem. Są to wyroby masywne oraz mające wyraziste kolory. Tego typu zegarki sprawdzają się przede wszystkim przy codziennych oraz sportowych stylizacjach. Bardzo ważne jest, aby taki typ zegarka został dopasowany zarówno do stroju, ale również do sylwetki. Nadmiernie masywne zegarki nie będą pasowały do osób niższych oraz szczupłych.
Zegarki casual to takie, które są kompromisem pomiędzy klasycznymi modelami, a sportowymi. Bardzo często to eleganckie oraz stylowe zegarki, ale wykorzystujące pewne elementy zegarków sportowych, choćby w konstrukcji tarczy.