urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

fryzura z grzywką
Uroda

Fryzury z grzywką – komu pasuje grzywka i jak dobrać ją do kształtu twarzy?

Grzywka jest modna, była modna i zawsze będzie modna. Jest to jeden z trendów fryzjerskich, który od zawsze ma silną pozycję. Ale czy fryzury z grzywką są odpowiednie do każdego kształtu twarzy? Jak pielęgnować grzywkę i jak zapuścić grzywkę? Na te pytania i inne zagadnienia odpowiedź znajdzie się w tym artykule.

Fryzury z grzywką – koszmar z dzieciństwa

Wielu osobom grzywka kojarzy się z dzieciństwem. Bo przecież, która dziewczynka nie miała fryzury z grzywką? Oczywiście standardowo było to cięcie na garnek. Grzywka była cięta bez względu na to, czy pasowała ona do kształtu twarzy czy nie. Nie miało to w ogóle znaczenia. Mała dziewczynka na zdjęciu klasowym z prostą grzywką, która niejednokrotnie była za długa i wpadała w oczy. A podcięta była znów za krótka i wyglądała niezbyt stylowo. Ale w dzisiejszych czasach takich problemów już nie ma. Rodzice dbają o swoje pociechy i wybierają fryzjerów, którzy odpowiednio dobierają fryzurę to wieku i wyglądu.

Zobacz także: https://www.urodaonline.pl/jaka-dieta-na-zdrowe-wlosy/

grzywka okulary

Jakie wyróżnia się kształty głowy?

Każda fryzura powinna być idealnie dobrana do kształtu twarzy. Bez względu na to, czy jest to fryzura z grzywką, czy bez grzywki. Jedno jest pewne – świetny fryzjer wybierze taką fryzurę, która poprawi kształt i wygląd twarzy. A dodatkowo zakryje także niedoskonałości i mankamenty. Wyróżnia się cztery kształty twarzy – okrągły, owalny, kwadratowy i podłużny. Twarz podłużną dzieli się jeszcze na pociągłą oraz w kształcie trójkąta. Zazwyczaj kształt twarzy jest widoczny na pierwszy rzut oka. Jedynie problemu może czasami nastręczyć odróżnienie twarzy owalnej od okrągłej.

kształty twarzy

Fryzury z grzywką do twarzy owalnej

Kształt owalny bardzo często uznawany jest za idealny. Dlatego też większość fryzur pasuje do tego typu urody. Najlepszą grzywką w przypadku twarzy owalnej jest grzywka prosta. Panie, które mają dużo włosów mogą pozwolić sobie na ukośną grzywkę, która skróci twarz, a dodatkowo uwypukli jej symetryczność. Świetnie zgra się także z owalem lekko pofalowana grzywka. Owalna twarz nie lubi przyklapniętych włosów.

grzywka fryzura

Fryzury z grzywką do okrągłej twarzy

Wiele osób twierdzi, że do okrągłej twarzy nie powinno nosić się grzywki. Jednak wystarczy wypróbować lekkiej, półokrągłej grzywki, która wyszczupli twarz i będzie świetnie się prezentować. Do okrągłego kształtu twarzy można także spokojnie zrobić grzywkę na bok, która lekko będzie pocieniowana. Przy tym rodzaju urody najlepiej sprawdzają się długie włosy z grzywką, które optycznie wysmuklają twarz.

grzywka okrągła twarz

Fryzura z grzywką do twarzy kwadratowej

Do kwadratowej twarzy pasują cieniowane, poszarpane i postrzępione fryzury. Dzięki takiemu cięciu ostre rysy twarzy zostają złagodzone. Grzywka powinna być asymetryczna i lekka. Świetnie będzie się prezentować delikatnie postrzępiona. Do tego rodzaju twarzy pod żadnym pozorem nie powinno ścinać się grzywki na prosto. Grzywka może za to być delikatnie podkręcona, co stanowczo doda uroku i subtelności.

grzywka twarz kwadratowa

Jaka grzywka będzie najlepsza do twarzy trójkątnej?

Jest to kształt, który kocha grzywkę. Najlepszym rozwiązaniem jest grzywka na boki. Jest to rodzaj uczesania, który kobiety kochają dzięki temu, że można ją stylizować na wiele sposobów. Świetnie sprawdzi się także krzywka półokrągła, ścięta na prosto lub do linii brwi. Przy trójkątnej twarzy znakomicie spisują się stylizacje nonszalanckie, czyli tak zwany nieład.

fryzura trójkątna twarz

Fryzury z grzywką przy pociągłej twarzy

Pociągła twarz to przede wszystkim wysokie czoło. Jest to typ urody, przy którym świetnie sprawdzi się gęsta grzywka ścięta na prosto. Dzięki takiemu cięciu czoło zostanie przykryte, a twarz ulegnie skróceniu. Bardzo dobrze wyglądać będzie także grzywka na bok. Podłużna twarz uwielbia wszelkiego rodzaju fryzury lokowane i falowane.

grzywka pociągła twarz

Czy grzywka pasuje do okularów?

Okulary nie przeszkadzają w noszeniu grzywki. No chyba że jest to grzywka, która sięga za linię brwi. W takim wypadku może ona kolidować z okularami i przeszkadzać. Okularnice powinny wybrać grzywki krótkie, skośne oraz cięte na boki. Fryzura powinna współgrać także z oprawkami. Najlepszym połączeniem jest ścięcie grzywki na prosto nieco nad linią brwi i połączenie jej z okrągłymi okularami.

Kiedy należy zrezygnować z grzywki?

Grzywka nie pasuje do włosów, które są cieknie i delikatne. Takie włosy mają to do siebie, że jest ich bardzo mało, a żeby zrobić grzywkę potrzebne jest porządne pasmo włosów. Ale oczywiście nie trzeba rezygnować z grzywki w przypadku delikatnych włosów. Można po prostu ściąć grzywkę, która będzie zachodzić na boki i będzie bardzo delikatna. Dodatkowo takie uczesanie jest bardzo urokliwe i niezwykle kobiece. Grzywka także nie współgra z włosami mocno kręconymi, które źle reagują na wilgoć. Taką fryzurę bardzo ciężko jest ujarzmić, a podczas deszczowej aury na głowie robią się kędzierzawe strąki, z którymi nic nie można zrobić.

fryzura z grzywką

Co zrobić, aby grzywka wyglądała dobrze po nocy?

Panie, które nie myją codziennie włosów mogą mieć pewne problemy z grzywką po wstaniu z łóżka. Włosy w nocy rządzą się swoimi prawami i każdy układa się w swoją własną stronę. Aby je okiełznać najlepiej jest umyć samą grzywkę zaraz po wstaniu. Jest to prosta i szybka czynność. Ale nie każda pani ma na to czas i ochotę. Dla tych osób polecane jest delikatne spięcie grzywki wsuwką oraz spanie na plecach. Zobacz jak nie popełniać błędów w pielęgnacji włosów.

Jak dbać o grzywkę?

Fryzura z grzywką wygląda najlepiej po wyjściu od fryzjera. Potem sprawa może się nieco skomplikować. Na grzywkę oddziałuje deszcz, wiatr i wilgoć. Dlatego należy o nią odpowiedni dbać, aby zachowała swój pierwotny kształt i wygląd. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które świetnie radzą sobie z fatalnymi warunkami atmosferycznymi. Jednym z nich jest lakier do włosów, który powoduje, że grzywka zostaje w stanie nienaruszonym. Musi to być oczywiście lakier, który nie skleja włosów oraz nie powoduje, że włosy wyglądają nienaturalnie. Można skorzystać także z kosmetyków, które mają konsystencję pasty. Jest to prosta i szybka metoda na utrwalenie grzywki.

Zobacz także: https://www.urodaonline.pl/najlepsza-prostownica-do-wlosow-jak-ja-wybrac/

Jak zapuścić grzywkę?

Wiele pań pod wpływem emocji decyduje się na ścięcie grzywki. Jednak po krótkim czasie przychodzi okres zniechęcenia i grzywka staje się uciążliwa. Jak szybko i skutecznie zapuścić grzywkę, aby nie przeszkadzała? Czy to jest w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Zapuszczanie grzywki nie musi być wcale koszmarem. Jeśli grzywka jest ścięta na boki, to bardzo szybko można ją schować wśród włosów. Inaczej ma się sytuacja, gdy grzywka jest ścięta na prosto. W takim wypadku najlepiej podpinać ją wsuwkami lub spinkami. Świetnym rozwiązaniem są także wszelkiego rodzaju warkoczyki i upięcia. Można także walczyć z rosnącą grzywką używając lakieru do włosów, żelu lub innych specyfików, które utrzymają grzywkę w ryzach. Okres zapuszczania grzywki niestety musi potrwać. Nie jest to łatwy czas, ale przy odrobinie chęci, można ten czas oczekiwania złagodzić i sprawić, że nie będzie on męczący. A przy okazji można poszaleć z różnymi upięciami, które mogą przysłużyć się także w czasie, gdy grzywki już nie będzie.