urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Dieta Lifestyle Zdrowie

Usuwanie toksyn z organizmu – o czym należy pamiętać

Usuwanie toksyn jest niezwykle istotne, pomaga odciążyć wątrobę a przy tym reguluje nasze samopoczucie i zdrowie. Na gromadzenie się zbędnych substancji wpływa wiele czynników. Prowadząc nerwowy, zabiegany tryb życia, nieustannie jedząc w biegu, przebywając w środowiskach o dużym stopniu zanieczyszczenia powietrza czy po prostu spożywając przetworzone, niezdrowe jedzenie narażamy swój organizm na negatywne działanie substancji szkodliwych.

Kiedy należy rozpocząć oczyszczanie organizmu?

Najlepszy moment będzie wówczas, kiedy sami poczujemy że powinniśmy sięgnąć po oczyszczanie. Wielu ludzi nie jest świadomych, co dokładnie powinno wzbudzić naszą uwagę. Przede wszystkim – zaburzenia trawienia, zarówno zgaga jak i nieprzyjemne wzdęcia, uczucie ciężkości. Zanieczyszczeniu organizmu niezwykle często towarzyszy uczucie zmęczenia, brak energii do wykonania czynności dnia codziennego czy rozdrażnienie i podenerwowanie. Regularnie stosowany detoks toksyn pomaga zwalczyć choćby problemy z bezsennością, lekką migreną a nawet alergią. Niewiele osób jest świadomych, iż nagromadzenie się szkodliwych toksyn może wpływać negatywnie na nasz wygląd. Może to być chociażby osłabienie kondycji zarówno włosów jak i paznokci, czy nawet nieznaczny wzrost wagi.

Jak skutecznie usunąć toksyny z organizmu?

Sposobów na oczyszczenie organizmu jest od groma, warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach i nie dać się ponieść fantazji. Dieta taka trwa od jednego do kilku dni. Zazwyczaj wybierana i polecana jest ta jednodniowa. Zanim rozpoczniemy walkę o usunięcie toksyn zacznijmy od ograniczenia najbardziej newralgicznych produktów. Na ten czas należy zrezygnować przede wszystkim z kawy, alkoholu, cukru i napojów słodzonych, białej mąki, mleka czy czerwonego mięsa. Dopiero po zastosowaniu się do tych ograniczeń możemy prawidłowo wszcząć dietę. Oczywiście powinna się ona składać w głównej mierze z owoców i warzyw, najlepiej tych surowych. Do picia wybierajmy przede wszystkim wodę – to niezwykle ważne nawet poza dietą oczyszczającą a nadal tak wiele osób po tym zapomina. Prawidłowo, powinniśmy wypijać około dwóch litrów wody, a podczas upałów czy intensywnej aktywności fizycznej – nawet więcej. Dobrym rozwiązaniem będą też soki, musimy pamiętać aby były one naturalne, bez dodatku cukru i substancji słodzących. Jeśli jesteśmy wielbicielami herbat, pamiętajmy aby wybierać te ziołowe.
Podczas gdy, nasz organizm pozbywa się niepotrzebnych toksyn, usuwa je także przez skórę. Dlatego, wielu ekspertów twierdzi iż istotne jest także zażywanie gorącego prysznica czy oczyszczanie skóry poprzez peelingi. Pozwala to usunąć martwy naskórek, oraz pobudza krążenie krwi. Aktywność fizyczna, czy to siłownia, fitness, aerobik czy spacery – bez wątpienia przyczynią się pozytywnie podczas problemów z toksynami.

Aby zredukować gromadzenie się szkodliwych substancji w organizmie, wiele z powyższych zasad powinno towarzyszyć nam każdego dnia. Pamiętajmy o prawidłowej diecie, ograniczaniu przetworzonego jedzenia a także korzystajmy z aktywności fizycznej.