urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Uroda Zakupy

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to bardzo popularny w ostatnich latach rodzaj zabiegu, który chętnie wykonywany jest przez wiele kobiet w różnym wieku. Z całą pewnością można stwierdzić, że ma on szereg korzystnych aspektów, dlatego należy się w dokładny sposób zastanowić nad jego wykonaniem.

Czym jest mikrodermabrazja?

Zabieg mikrodermabrazji polega przede wszystkim na mechanicznym ścieraniu zarówno górnej warstwy naskórka, jak i jego głębszych części. Jest to bardzo istotne podczas tego zabiegu, ponieważ w różnym stopniu może on wpływać na stan naszej skóry. Zabieg tego rodzaju najczęściej się stosuje na takie części ciała jak twarz, szyja oraz dekolt, a także plecy. Z powodzeniem można go stosować przez cały rok, jednak najlepiej będzie go wykonać podczas takich pór roku jak jesień czy zima. Jest to najlepsza pora, ponieważ w tym czasie nie świeci tak bardzo intensywnie słońce, a po zabiegu należy przez dwa tygodnie unikać wystawiania się na działanie promieni słonecznych.

Zalety mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji z całą pewnością ma szereg korzystnych aspektów. Wśród nich można przede wszystkim wymienić odpowiednie ożywienie oraz dotlenienie skóry, co jest bardzo korzystne w celu poprawy jej wyglądu. Oprócz tego dzięki efektywnie przeprowadzonemu zabiegowi zwiększa się również poziom wchłaniania różnego rodzaju substancji aktywnych ze stosowanych kosmetyków. Mikrodermabrazja wpływa także na spłycenie się zmarszczek oraz zminimalizowanie widoczności różnego rodzaju blizn czy przebarwień na skórze.

Ile kosztuje mikrodermabrazja?

Zabieg mikrodermabrazji można przede wszystkim wykonać w różnego rodzaju gabinetach kosmetycznych. Jego ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od kilku istotnych czynników. Przede wszystkim koszt zabiegu zależny jest od wybranej partii ciała, na której tego rodzaju zabieg zostaje przeprowadzony. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest wykonanie serii zabiegów. Ich ilość powinna wynosić od trzech do sześciu, jeśli zależy nam na szybko widocznych efektach.

Kto może korzystać z zabiegu?

Zabieg mikrodermabrazji przeznaczony jest dla osób w różnym wieku. Mogą go stosować osoby z różnym typem cery, dlatego jest to tak bardzo popularny rodzaj zabiegu i chętnie wykonywany. Zabieg ten może być przeprowadzony zarówno u młodszych osób, jak i u starszych. Nie ma przeciwwskazań co do jego wykonania, jednak najczęściej jest wykonywany u kobiet w wieku powyżej dwudziestu pięciu lat. Z powodzeniem może być przeprowadzany również u mężczyzn, jeśli mają co do tego zalecenia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg mikrodermabrazji ma również pewne przeciwwskazania. Przede wszystkim nie powinny go wykonywać żadne osoby, które zmagają się z problemem stanów zapalnych na skórze. Oprócz tego zabieg nie powinien być wykonany również u osób, które mają zakażenia wirusowe lub bakteryjne, ponieważ może to być dla nich bardzo niekorzystne rozwiązanie. Mikrodermabrazja nie jest również polecana po przeprowadzeniu zabiegów chirurgicznych, a także w przebiegu takich schorzeń jak łuszczyca czy rak skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.