urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Obrączki ślubne - na co zwrócić uwagę podczas wyboru?
Moda

Obrączki ślubne: jak wybrać odpowiednie?

Obrączki są jednym z rodzajów biżuterii ślubnej, którą można zakupić w salonach jubilerskich. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat wyboru odpowiednich dla siebie produktów.

Kolor złota

Obrączki w obecnych czasach tworzone są z dość zróżnicowanych materiałów. Wśród nich w szczególności można wymienić złoto, które znajduje się w sprzedaży w dość zróżnicowanych wariantach. Podczas wyboru obrączek warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kolor złota, które jest wykorzystywane podczas ich tworzenia. Najczęściej wybierany jest klasyczny kolor złota, czyli żółty. Jednak jeśli się ma takie indywidualne preferencje to z powodzeniem można się również zdecydować na wybór różowego lub białego złota.

Próba złota

Wśród najbardziej istotnych aspektów wyboru obrączek ślubnych można również wymienić odpowiedni wybór próby złota. Próba złota to informacja, ile czystego złota znajduje się w danym produkcie. Jednak nie warto decydować się na wybór produktów, które będą składały się wyłącznie z czystego złota, ponieważ takie rozwiązanie nie będzie funkcjonalne. Optymalny jest wybór próby złota 585, ponieważ charakteryzuje się ona bardzo dobrymi parametrami jakościowymi.

Waga obrączek

Podczas wyboru najbardziej odpowiednich obrączek warto również zwrócić uwagę na taki aspekt jak ich waga. Na wagę obrączki wpływ ma zarówno jej szerokość, jak i grubość. Szerokie obrączki to bardzo dobre rozwiązanie w wielu przypadkach, ponieważ są one dość solidne i wytrzymałe, a także odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Natomiast cieńsze obrączki mogą się nieestetycznie wyginać, a także być mało komfortowe podczas użytkowania. Dlatego warto się zastanowić nad wyborem tego modelu.

Profil obrączek

Obrączka ślubna to produkt, który może mieć również różne profile. Dotyczy to zarówno profilowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Zewnętrzny profil obrączki może przyjąć następujące formy: – profil zaokrąglony, – profil płaski, – profil płaski fazowany, – profil wklęsły. Warto spośród dostępnych form profilowania obrączek wybrać dla siebie najkorzystniejszą. Dzięki temu obrączki będą bardzo wygodne podczas ich codziennego użytkowania.

Wygląd obrączek

Planując zakup obrączek ślubnych powinno się w szczególności zwrócić uwagę na ich ogólny wygląd. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do salonu jubilerskiego oraz przymierzenie poszczególnych modeli. Dzięki temu możliwe będzie określenie, czy dobrze one pasują do konkretnej osoby. Oprócz tego wygląd obrączek ślubnych powinien być również dopasowany do stylu przyszłych małżonków, ponieważ w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje biżuterii. Mogą być one wykonane zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

Jakość obrączek

Kolejną ważną kwestią podczas zakupu biżuterii ślubnej z całą pewnością jest ich jakość, a także trwałość. Obrączki ślubne to produkty, które powinny się charakteryzować dość wysoką odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, ponieważ dzięki temu bez przeszkód będą mogły być wykorzystywane przez wiele długich lat. W tym przypadku duże znaczenie ma również wybór odpowiedniej próby złota, z czego najlepszą będzie 585.

Kamienie szlachetne

W obrączkach ślubnych mogą być również umieszczone dość zróżnicowane kamienie szlachetne, które z całą pewnością dodadzą im atrakcyjności. Najczęściej są to kamienie w niewielkich rozmiarach. Wśród najczęściej wybieranych minerałów można wymienić zarówno obrączki z brylantami, jak i rubinami czy szafirami. Wybór kamienia szlachetnego do obrączki przede wszystkim jest kwestią indywidualną, dlatego powinno się go dostosować do własnego gustu oraz preferencji osobistych.

Artykuł powstał przy współpracy z https://luva.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.