urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

elektryzujące się włosy
Uroda

Elektryzujące się włosy – jak temu zapobiec?

Elektryzujące się włosy to temat, który niewątpliwie budzi wśród kobiet wiele kontrowersji i emocji. Najgorszą porą roku pod tym względem jest zima, kiedy to problem ten występuje najczęściej. Jednak oczywiście nie jest to regułą. Włosy bardzo często wystawione są na różne próby wytrzymałościowe chociażby właśnie przez różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Niestety nadal mało kobiet zdaje sobie sprawę, jak temu zaradzić. Niewątpliwie więc warto dowiedzieć się, co zrobić żeby włosy się nie elektryzowały. Z tego artykułu będzie można zaczerpnąć kilku ciekawych i przede wszystkim praktycznych wskazówek, które znacznie ułatwią codzienne życie. Najpierw jednak należy szczegółowo przyjrzeć się elektryzowaniu włosów i wszystkim jego przyczynom.

Elektryzujące się włosy – dlaczego włosy się elektryzują?

Na samym początku warto zdawać sobie sprawę, że jest to w 100% naturalny proces i dotyczy naprawdę wielu osób. Najczęściej dochodzi do tego, gdy włosy ocierają się o inny materiał. Wskutek tego naładowują się dodatnio i tym samym odpychają od siebie. Takie sytuacje mają najczęściej miejsce, gdy włosy pozbawione są nawilżenia. Wtedy też stwarzają wrażenie przesuszonych i szorstkich. Właśnie dlatego panie tak często narażone zostają na to zjawisko podczas trwania zimy. Należy jednak wspomnieć, że to nie jedyne przyczyny. Do elektryzowania włosów może także dochodzić wskutek nie do końca dobrej ich pielęgnacji. Wpływ może mieć na to chociażby nieodpowiednie mycie, suszenie suszarką czy nawet czesanie szczotką.

Zobacz także: https://www.urodaonline.pl/jak-nie-popelniac-bledow-w-pielegnacji-wlosow/

Kondycja włosów

Od tej chwili tak naprawdę należy zatroszczyć się o kondycję swoich włosów pod każdym względem. Trzeba zdawać sobie sprawę, że już gołym okiem widać po nich czy są zdrowe i odpowiednio pielęgnowane. Co ciekawe, wiele osób właśnie w pierwszej kolejności zwraca uwagę na włosy. Nie ulega więc wątpliwości, że zadbanie o nie jest wręcz obowiązkiem.

Jak zadbać o włosy?

Włosy każdej kobiety powinny być w dobrej kondycji. Niestety najbardziej podatne na elektryzowanie są właśnie te przesuszone i zniszczone. Warto w tym przypadku myć głowę codziennie. Dzięki temu skóra będzie mogła w pełni oddychać. Istotna jest także sama temperatura wody, w której myje się głowę. Co ciekawe, gorąca woda otwiera łuski włosa, zwiększając ich podatność na tarcie. Z zimna domyka je. Warto więc w tym przypadku pójść na kompromis i za każdym razem korzystać wody letniej. Na koniec natomiast rzeczywiście można użyć już trochę chłodniejszej. Jak się okazuje, jest to niesłychanie ważny aspekt, jednak mało kto o nim wie. Zdecydowanie warto zastosować go w swoim życiu, gdyż przynosi naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Oprócz tego, należy także postawić na dosyć częste olejowanie włosów. W dzisiejszych czasach można dokonać zakupu chociażby odpowiednich odżywek, które będą zapobiegały puszeniu się.

włosy elektryzują się

Na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę?

Kluczowe okazują się także pozostałe aspekty. Chodzi tu chociażby o odpowiednie suszenie. Niesłychanie ważne w tym przypadku jest to, aby zostało to zrobione przede wszystkim dokładnie. Włosy nie mogą być choć trochę wilgotne. Drugim ważnym aspektem jest to, aby używać do tego głównie strumienia z chłodnym powietrzem. Oczywiście suszenie potrwa znacznie dłużej, jednak włosy staną się dużo bardziej nawilżone przez co nie będą się elektryzowały już w niedalekiej przyszłości. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być także kupno specjalnej suszarki z funkcją jonizacji. Odpowiada ona za emitowanie jonów ujemnych i jednocześnie neutralizuje te dodatnie. Wszystko to oczywiście sprawia, że włosy znacznie rzadziej się elektryzują.

Kluczowym aspektem w tym przypadku, na który również warto zwrócić swoją uwagę jest odpowiednie czesanie włosów. To czynność, która ma ogromny wpływ na ich elektryzowanie się. Włosy bardzo często podnoszą się wraz z grzebieniem czy szczotką. Niewątpliwie więc w takiej sytuacji należy pokusić się o kupno zupełnie nowego przyrządu do czesania. Taka szczotka powinna zostać wykonana z materiałów organicznych takich, jak chociażby drewno i naturalne włosie. Wiele kobiet w takich sytuacjach decyduje się także na użycie dodatkowych kosmetyków. Można wykorzystać chociażby olejek, specjalną odżywkę czy mgiełkę. To wszystko sprawi, że włosy staną się nieco cięższe przez co nie będą się aż tak bardzo unosiły.

Elektryzujące się włosy – wcierki

Ważnym elementem pielęgnacji włosów, które podatne są na elektryzowanie się jest wcieranie w nich przeróżnych substancji. Można użyć do tego pianki, żelu czy nawet lakieru. Takie produkty będą w stanie odpowiednio dociążyć włosy przez co zazwyczaj zachowują one tę samą pozycję. Warto jednak pamiętać, że z tego typu kosmetykami nie można przesadzać pod żadnym pozorem. Trzeba przede wszystkim umieć z nich odpowiednio korzystać. Zbyt częste ich używanie może doprowadzić do niechcianych efektów. Włosy wskutek tego staną się oklapnięte i stracą dużo w oczach innych osób. To z pewnością nie będzie wyglądało dobrze.

Oprócz efektów wizualnych kluczowe jest także to, że produkty te mogą nawet znacznie podrażnić skórę głowy oraz nasilić łupież. Z pewnością każda z pań chciałaby uniknąć tych negatywnych efektów, które znacznie wpływają także na pogorszenie atrakcyjności włosów. Zdecydowanie warto więc w tym przypadku pamiętać o takich właśnie kwestiach, jak te wyżej wspomniane.

Elektryzujące się włosy – czy trzeba z czegoś zrezygnować?

Zdecydowanie warto w tym przypadku zwrócić uwagę na to z czego stworzone są ubrania danej osoby. Niestety trzeba będzie zrezygnować z tych, które wykonany zostały z materiałów syntetycznych. To one w ogromnym stopniu nasilają elektryzowanie się włosów. Ubrania te dobrze byłoby zastąpić tymi wykonanymi z materiałów naturalnych. Jeśli jednak ktoś nie chce kompletnie zmieniać zawartości swojej szafy i tym samym pozbywać się wszystkich ubrań, to może pokusić się o używanie specjalnych płynów do płukania lub też wcześniej wspomnianego lakieru. Nie ma jednak gwarancji, że te produkty zagwarantują aż taką skuteczność.

włosy elektryzują się

Mimo wszystko warto więc z roku na rok coraz bardziej przestawiać się właśnie na ubrania stworzone z tworzyw naturalnych. Dzięki temu dana osoba z upływem czasu zdobędzie ich więcej w swojej szafie i wskutek tego znacznie rzadziej będzie dochodziło do elektryzowania się włosów.
Istotny jest także sam zakup czapki, która ma zawsze największy kontakt z włosami. Powinna być ona przede wszystkim ciepła, przewiewna i wykonana z bawełny lub z naturalnej wełny.

Najczęściej dochodzi właśnie do elektryzowania, gdy włosy mają styczność z tworzywami sztucznymi. Właśnie dlatego należy jak najszybciej zrezygnować z czapek wykonanych właśnie z takich materiałów. One z pewnością nie spełnią żadnych oczekiwań. Ich cena może co prawda być atrakcyjna, jednak zdecydowanie warto w tym przypadku przeznaczyć więcej pieniędzy na taki zakup. Tym samym dokonać sprawić sobie czapkę z wysokiej klasy materiałów, które bez dwóch zdań są najlepsze.

Zobacz więcej: https://www.urodaonline.pl/najlepsza-prostownica-do-wlosow-jak-ja-wybrac/

Elektryzujące się włosy – co więcej?

Podsumowując, jak doskonale widać temat dotyczący elektryzowania się włosów jest naprawdę szeroki i można byłoby mówić o nim godzinami. Zdecydowanie warto przyjrzeć im się bliżej i wziąć sobie je do serca. Pozwoli to tak naprawdę na pozbycie się dotychczasowego problemu, który spędzał sen z powiek wielu kobietom. Jest to temat o tyle szeroki, że wyróżnia się w tym przypadku wiele przyczyn i sposobów na rozwiązanie tego problemu. Oczywiście, trzeba zdawać sobie sprawę, że nie każdy z nich musi zawsze zadziałać. Nie ulega jednak wątpliwości, że zdecydowanie warto o to zadbać. Jeśli wszystko zakończy się sukcesem to z pewnością zyska się ogromną ilość zadowolenia, a także przede wszystkim satysfakcji. Nie warto się poddawać.

Trzeba wypróbować każdy ze sposobów. Któryś z nich z pewnością zadziała i tym samym przyniesie zamierzony efekt. Należy więc przy tej okazji wykazać się także dużą cierpliwością i zaangażowaniem, gdyż jak doskonale widać zadanie to wcale nie należy do najłatwiejszych. Wtedy też z pewnością zostanie dosyć szybko osiągnięty końcowy sukces, na którym zależy tak naprawdę niemal każdej kobiecie na świecie.