urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

cera problematyczna
Uroda

Naturalne składniki na cerę problematyczną

Niedoskonałości cery potrafią spędzić sen z powiek niejednemu nastolatkowi. Jednak często problemy skórne nie mijają wraz z okresem dojrzewania. Jak dbać o cerę problematyczną i czy warto w tym celu postawić na kosmetyki ze składnikami pochodzenia naturalnego marki Duetus? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Skąd się biorą niedoskonałości cery?

Niedoskonałości skóry mogą spotkać każdego. Najczęściej pojawiają się w wieku dojrzewania i wraz z jego zakończeniem ustępują. Ma to związek ze zmianami w gospodarce hormonalnej do jakich dochodzi w tym okresie. To z kolei stymuluje produkcję sebum i doprowadza do powiększenia gruczołów łojowych, a stąd już niedaleko do pojawienia się zmian skórnych. Zdarza się jednak, że problemy skórne nie ustępują wraz z wiekiem. Przyczyn trądziku u dorosłych można doszukiwać się w stresie, styl życia (używki, niewłaściwa dieta) czy nadwrażliwości na niektóre pokarmy. Często winowajcą jest też stres, predyspozycje genetyczne czy zaburzenia hormonalne. Źródłem problemów z cerą u dorosłych mogą być również zaniedbania w pielęgnacji, zwłaszcza przy cerze tłustej czy mieszanej.

Jak dbać o skórę?

W walce z niedoskonałościami skóry, ale również podejmując działania profilaktyczne, warto zaprosić do swej łazienki kosmetyki naturalne. Są one z jednej strony dużo łagodniejsze od swych syntetycznych odpowiedników, a z drugiej ich niektóre z ich składników mogą stanowić doskonałą broń w walce z niedoskonałościami.. Warto sięgnąć choćby po kosmetyki marki Deutus, które w swym składzie zawierają olej konopny, olej z czarnuszki czy węgiel aktywny. Nie zawierają przy tym kompozycji zapachowych czy syntetycznych dodatków. Brak w nich ponadto drażniących konserwantów i silikonów, które mogłyby podrażniać wrażliwą i skłonną do niedoskonałości skórę.

Olej i węgiel na pryszcze

Jedną z naturalnych substancji, która niekoniecznie bywa kojarzona z walką z niedoskonałościami cery jest olej konopny (z konopi siewnych, nie indyjskich). Olej konopny z uwagi na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych należy do tzw. olejów schnących i jest szczególnie polecany do skóry tłustej i trądzikowej Posiada między innymi właściwości regulujące wydzielanie sebum. Innym składnikiem, dotąd niekoniecznie kojarzonym z pielęgnacją skóry problematycznej jest węgiel aktywny. Węgiel aktywny wykazuje działanie wchłaniające nadmiar sebum. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalnie Oba składniki doskonale zatem sprawdzą się w pielęgnacji cery problematycznej ze skłonnościami do trądziku i łojotoku. Składniki te znajdziemy w produktach marki Deutus, np. kremach do twarzy, w peelingu drobnoziarnistym czy maseczce do twarzy.