urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Uroda

Jak dbać o włosy? Najlepsze porady

Każda z nas chce posiadać piękne i zdrowe włosy. Nie są one jednak efektem nic nie robienia, lecz wymagają naprawdę wiele ciężkiej, ale też i sensowej pracy nad nimi. Jak zatem dbać o włosy? Jakie są sposoby na to, aby były one zawsze odpowiednio mocne, trwałe, ale również piękne, zdrowe i błyszczące?

Różne włosy, różne metody

Ogromnym zaskoczeniem dla wielu osób może być wiadomość, że nie ma jednej, skutecznej dla wszystkich metody dbania o włosy. Włosy są czymś bardzo zróżnicowanym pomiędzy budową i charakterem, co oznacza, że bardzo ważną sprawą jest odpowiednie dopasowanie metody ich pielęgnacji do tego, jakie się je konkretnie posiada. Zupełnie inaczej bowiem trzeba podejść do pielęgnacji włosów przetłuszczających się czy też suchych, a także w zupełnie inny sposób trzeba zadbać o włosy kręcone lub też proste. Jak zatem prezentują się sposoby dbania o poszczególne rodzaje włosów?

Jak dbać o włosy suche?

Suche włosy są bardzo delikatne i bardzo łatwo można je uszkodzić i połamać. Taki ich stan jest najczęściej wynikiem częstego ich mycia oraz modelowania i suszenia. Z powodu swojej bardzo delikatnej struktury wymagają naprawdę szczególnego rodzaju ich pielęgnowania. Najważniejszą sprawą na drodze do zapewnienia im odpowiedniej kondycji jest wybranie właściwego szamponu i odzywki. Oba te produkty powinny by przede wszystkim nawilżające oraz posiadające dużą dawkę witamin i minerałów odżywiających strukturę włosów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest nakładanie na włosy specjalnej maseczki regenerującej, która sprawi, że staną się mocniejsze i zdrowsze.

Jak dbać o włosy przepuszczające się?

Zupełnie inne rodzaju podejścia wymagają włosy, które posiadają tendencje do przetłuszczania się. Ich cechą charakterystyczną jest sklejanie się, szybka utrata świeżego wyglądu, a także przyciąganie kurzu i innych zanieczyszczeń. Najważniejszym krokiem do zadbania o nie, jest pamiętanie, że takie włosy wymagają częstego mycia. Powinno się je myć nawet raz dziennie. Pamiętać jednak trzeba, że nie można tego robić pierwszym z brzegu szamponem. Wymagane jest zastosowanie specjalnych szamponów, które mają właściwości ściągania gruczołów łojowych, co przyczynia się do ograniczenia ich przetłuszczania.

Jak dbać o włosy kręcone?

Innego rodzaju szczególnym rodzajem włosów, które wymagają niestandardowego traktowania, są włosy kręcone. Co prawda wyglądają one bardzo efektownie i znacznie zwiększają naturalne piękno kobiety, jednak utrzymywanie ich w odpowiednim stanie wymaga naprawdę wiele wysiłku. O czym zatem trzeba pamiętać? Włosy kręcone są z natury suche, dlatego pierwszym krokiem jest ich odpowiednie nawilżanie przy pomocy specjalnych szamponów i kosmetyków. To jednak nie wszystko, ponieważ kolejnym krokiem jest zadbanie o właściwe suszenie takich włosów. Przede wszystkim pamiętać trzeba, żeby nie robić tego poprzez pocieranie o nie ręcznikiem, ponieważ niszczy to strukturę włosa. Zdecydowanie najlepszym sposobem jest ich wyczesywanie, co szybko, a co najważniejsze bezpiecznie je wysuszy. Nie powinno się tego jednak robić przy pomocy szczotki, lecz zaleca się użycie grzebienia o dość szerokich zębach.