urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

domowe kosmetyki
Lifestyle

Domowa pasta cukrowa do depilacji

Domowe kosmetyki swoimi właściwościami nie muszą wcale odbiegać od tych drogeryjnych. W większości przypadków są łatwe w przygotowaniu, a oprócz tego bardzo tanie, bo ich receptury opierają się zwykle na najprostszych produktach spożywczych, które większość osób zawsze trzyma w kuchennych szafkach bądź lodówce. Pasta cukrowa przepis i dodatki do niej poniżej.

Upiększenie

Pasta cukrowa do depilacji to idealny przykład prostego, dobrego i skutecznego kosmetyku upiększającego. Jest niesamowicie skuteczna, bo gwarantuje świetne efekty na przynajmniej dwa, a czasem i trzy tygodnie. Kobiety używają jej dosłownie od wieków. Już lata temu mieszkanki krajów arabskich wykorzystywały domowe kosmetyki, a w tym głównie właśnie pasty, do usuwania włosków, by wygładzać i upiększać swoje ciała. Metoda na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowana, ale wystarczy nabrać w niej trochę wprawy i przeprowadzić ją samodzielnie kilka razy, aby od razu załapać, na czym to wszystko polega. Depilacja pastą cukrową zapewnia zresztą długofalowe efekty. Nie dość, że usuwa włoski, to jeszcze do tego sprawia, że później odrastają one wolniej i stają się jaśniejsze oraz jest ich zwykle mniej niż wcześniej.

https://www.urodaonline.pl/depilacja-twarzy-jaka-metode-usuwania-wloskow-wybrac/

Współczesny przepis na pastę cukrową do depilacji różni się nieco od tego, który był używany kilkaset lat temu. Dziś ten domowy kosmetyk wzbogaca się bowiem dodatkiem ziół oraz soku z cytryny. Dzięki tym dwóm kolejnym produktom pasta jest łagodniejsza dla skóry. Nie wywołuje podrażnień, a nawet jest w stanie to ciało lekko wypielęgnować. Z powodzeniem może być używana nawet na skórze wrażliwej lub delikatnej.

Pasta cukrowa jest znana już od wieków jako sprawdzona i skuteczna metoda usuwania owłosienia. Warto dodać, że jest ona bardzo tania, a efekty potrafią utrzymywać się nawet przez trzy tygodnie.

pasta cukrowa

Czym jest pasta cukrowa?

Z tego powodu w ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszy się pasta cukrowa. Przepis można bez większych problemów znaleźć w internecie. Z przygotowaniem nikt nie powinien mieć żadnych problemów, nawet osoby, które robią to pierwszy raz. Na uwagę zasługuje fakt, że składniki do pasty cukrowej są zazwyczaj dostępne w każdym mieszkaniu. Dawniej do pozbycia się zbędnych włosków używano karmelu – był to sposób wykorzystywany przez kobiety pochodzące z krajów arabskich. Regularna depilacja cukrowa może sprawić, że włoski odrastają jaśniejsze oraz słabsze, dzięki czemu są mniej widoczne. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które szukają skutecznych sposobów pozbycia się owłosienia. Pasta cukrowa do depilacji jest doskonałą alternatywą dla zabiegu laserowego i z pewnością jest zdecydowanie bezpieczniejsza. Po pewnym czasie zabieg można wykonywać coraz rzadziej, ponieważ efekty się utrwalają. Oczywiście włoski do końca nie znikną, ale celem jest zmniejszenie ich liczebności, a do tego pasta cukrowa do depilacji przepis nadaje się idealnie.

Zobacz także: https://www.urodaonline.pl/regulacja-brwi-i-ich-modelowanie-jak-to-zrobic/

Dodatki do pasty

Do gotowej pasty cukrowej można dodać sok z cytryny oraz mieszankę ziół. Będą one działały kojąco na podrażnienia i złagodzą ból. Zakup gotowej pasty nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ można ją samodzielnie przygotować w domu. Wtedy mamy pewność, że została stworzona wyłącznie ze sprawdzonych i naturalnych składników. Jest to bardzo ważne dla alergików, którzy muszą uważać na wszystkie produkty, ponieważ czasami może występować jakiś alergen wywołujący uczulenie. Podstawowe składniki to woda, cukier oraz sok wyciśnięty z cytryny. Wody wystarczy 1/4 szklanki, natomiast cukru 2 pełne szklanki. Świeżego soku z cytryny również można dodać 1/4 szklanki. W internecie można znaleźć również alternatywne przepisy, które nie zawierają soku z cytryny. Wtedy receptura jest złożona z samej wody oraz cukru, jednak dodatek cytryny nie powinien nikomu zaszkodzić.

depilacja

Pasta cukrowa przepis

Metoda przygotowania jest zawsze taka sama, niezależnie od tego ile składników ze sobą połączymy. Pierwszym krokiem jest zagotowanie wody z sokiem cytryny. Później stopniowo trzeba dosypywać cukier cały czas mieszając. Po pewnym czasie pasta zacznie przybierać ciemny kolor, a konsystencja będzie podobna do karmelu. Całość nie powinna zająć dłużej niż 20 – 25 minut. Ważne, żeby wszystko gotować na wolnym ogniu i zachować ostrożność, ponieważ cukier można bardzo łatwo przypalić, jeżeli ilość wody nie będzie wystarczająca. Żeby sprawdzić pastę należy wyjąć małą ilość z garnka przy pomocy łyżeczki. Po wyjęciu powinna szybko zmienić swój stan skupienia i zastygnąć. Następnie wystarczy pastę odłożyć w zacienione miejsce, żeby nieco ostygła. Po kilkunastu minutach można ją przelać do słoiczka lub specjalnego pojemnika. Taka pasta cukrowa jest już gotowa do użycia i co najważniejsze jest skuteczna.

Przeczytaj więcej na vanilliowynotes.pl