urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Czym myć brodę
Uroda

Czym myć brodę?

Zapuściliśmy już piękną, odpowiednio długą brodę. Regularnie odwiedzamy barbera który perfekcyjnie ją przycina i stylizuje. Kilka razy na dzień używamy też kartacza który dokładnie rozczesuje nasze włoski i rozprostowuje je. Ale to zdecydowanie nie wszystko o czym musimy pamiętać. Równie istotne jest bowiem właściwe mycie brody które zadba zarówno o same włosy, jak i o skórę znajdującą się w ich najbliższej okolicy. Właściwe czyli niestety nie to wykonywane kosmetykami używanymi do włosów na głowie czy do mycia całego ciała. Jak więc i czym oczyszczać omawiany obszar?

Mycie brody szamponem do włosów – dlaczego nie?

Mogłoby się wydawać że włosy na głowie i te na twarzy to przecież praktycznie te same włosy, dlatego też mycie ich odrębnymi specyfikami zupełnie mija się z celem. Niestety, wiele osób właśnie tak uważa sądząc, że konieczność używania oddzielnych preparatów to jedynie tani chwyt marketingowy. Są one w dużym błędzie. To, jak myć brodę w prawidłowy sposób, dość znacznie różni się od mycia głowy. Zarówno bowiem same włoski, jak i skóra je otaczająca, są w tych obszarach inne.

Włosy na brodzie są zauważalnie twardsze, sztywniejsze, grubsze, szorstkie i nieco bardziej suche niż ich odpowiedniki rosnące na głowie. Skóra na twarzy jest natomiast o wiele bardziej delikatna niż skóra głowy. W związku z tym oba miejsca muszą być pielęgnowane inaczej. Jeśli nie będziemy tego robić, broda zacznie nas swędzieć, będzie matowieć a na dodatek może się na niej pojawić łupież.

Żel do mycia brody, szampon czy mydło?

Na drogeryjnych półkach znajduje się cała masa różnych specyfików obiecujących, że dzięki nim nasza broda stanie się lśniąca, gładka i szybko rosnąca. Który z nich wybrać? Czy lepiej postawić na szampon do brody czy też na jego zamienniki mające formę mydła czy żelu? Co do zasady: sam rodzaj kosmetyku nie ma znaczenia. Wszystko bowiem zależy od jego składu. 

Po pierwsze: dobrze, jeśli będzie on jak najbardziej naturalny, ekologiczny, pozbawiony szkodliwych parabenów, alkoholu czy siarczanów, co przełoży się na jego delikatność dla skóry i włosów. Ale oczywiście receptura musi być też dopasowana do rodzaju brody. Inny produkt wybierzemy do włosów bardzo suchych i sztywnych, a inny na przykład wtedy, gdy włosy i skóra pod nimi mają tendencję do przetłuszczania się. Jak często myć brodę przy ich użyciu? Jednej odpowiedzi nie ma. Zaleca się, by robić to średnio co dwa-trzy dni w przypadku skóry suchej i nawet dwa razy na dzień jeśli jesteś posiadaczem skóry mocno przetłuszczającej się.

 

Artykuł sponsorowany