urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Pielęgnacja skórek paznokci u stóp
Uroda

Pielęgnacja skórek paznokci u stóp

Wykonując pedicure wiele osób w pierwszej kolejności skupia się na dokładnym opracowaniu podeszw stóp oraz na wygładzeniu i prawidłowym ukształtowaniu paznokci. Jednak nie można zapomnieć o tym, że równie ważna jest regularna, poprawna pielęgnacja skórek paznokci u nóg dzięki której ostateczny efekt zabiegu będzie wyglądał idealnie. Jak ją przeprowadzić? Jakich kosmetyków warto tu używać? Tego (i wiele więcej!) dowiesz się z poniższego tekstu.

Jak powinna się odbywać pielęgnacja skórek wokół paznokci stóp

Suche, narośnięte na paznokcie skórki to żadna ozdoba. Jeśli więc chcesz by pedicure kosmetyczny przyniósł więcej niż zadowalające efekty, koniecznie musisz zadbać i o ten obszar. 

Dla skórek, ale i dla samych paznokci, dobrze jeśli zabieg rozpoczniesz od krótkie, ciepłej, zmiękczającej kąpieli, na przykład z tej z dodatkiem soli. Dzięki temu późniejsza pielęgnacja skórek i paznokci będzie o wiele łatwiejsza. Oczywiście może zdarzyć się tak, że nie będziesz miała możliwości lub czasu na kąpiel stóp. Wtedy z pomocą przyjdą zmiękczające preparaty do pielęgnacji skórek paznokci w postaci olejków, żeli czy płynów. Co ważne, ich aplikacja jest często zalecana także po zakończeniu pedicure w celu dobrego odżywienia opracowywanych obszarów.

No dobrze, zmiękczanie za nami. Teraz przychodzi czas na to, by delikatnie odsunąć skórki używając do tego specjalnego, drewnianego patyczka bądź metalowego kopytka. Ważne jest, by czynność tę wykonywać bardzo ostrożnie i precyzyjnie, tak by nie uszkodzić delikatnych obszarów naszego ciała. Dalsza pielęgnacja skórek przy paznokciach u stóp obejmuje ich wycięcie przy użyciu wcześniej zdezynfekowanych, dobrze naostrzonych nożyczek bądź cążek. Skup się w tym wypadku na tym, by nie szarpać skórek na boki czy do góry tylko lekko je wycinać. Gdy samo wycięcie Ci nie wystarcza, możesz też wygładzić skórki frezarką z odpowiednim frezem. Dzięki temu wszystkiemu nie powstaną krwawiące rany czy zadry które potem mogą nie tylko nieestetycznie wyglądać, ale też być przyczyną nowych ranek. Na koniec, jak już wspomnieliśmy, należy dodatkowo natłuścić i odżywić opracowywane obszary.

Ale warto też wiedzieć, że na powyższych działaniach pielęgnowanie skórek paznokci stóp nie powinno się skończyć. Dla zdrowia i pięknego wyglądu skórek warto dodać do swojej codziennej diety produkty spożywcze lub suplementy bogate w cynk, wapń, witaminy z grupy B, biotynę, żelazo oraz witaminy A oraz E. Dodatkowo każdego dnia zalecana jest aplikacja kremu odżywiającego i nawilżającego.

Artykuł sponsorowany