urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

lekkie fale na włosach
Uroda

Jak zrobić lekkie fale na włosach?

W ostatnim czasie popularne stały się lekkie fale na włosach. To fryzura niezwykle łatwa w wykonaniu, a przy tym zachwycająca wszystkich wokół. Do jej zrobienia wystarczy lokówka lub prostownica oraz kilkanaście minut wolnego czasu. Poniżej przedstawiamy proste i szybkie sposoby na wykonanie tej efektownej fryzury.

Lokówka – szybki sposób na zachwycającą fryzurę

Pierwszym urządzeniem, jakie przychodzi na myśl, gdy mowa o kręconych włosach, jest lokówka. To metoda najpopularniejsza, jednak rządzą nią określone zasady. Przed przystąpieniem do wykonywania lekkich fal, należy pamiętać o odpowiednim sprzęcie i dokładnym wysuszeniu włosów. Warto również zastosować kosmetyk, który zabezpieczy je przed działaniem wysokich temperatur. Po takim przygotowaniu możesz przystąpić do falowania włosów. Jeśli dysponujesz innowacyjną lokówką do włosów tego typu https://fryzart.pl/firm-pol-1456407661-Fale-Loki-Koki.html, bez wysiłku uzyskasz trwałe i piękne loki. Podczas robienia wymarzonej fryzury, pamiętaj o odpowiednim kierunku nawijania pasm włosowych. Gdy zrobisz to w nieodpowiednim kierunku, fryzura u nasady może zostać przyklapnięta co nie będzie estetycznie wyglądać. Z tego względu włosy powinny być nawijane od góry, tak aby były uniesione od samego początku, a to przełoży się na ich zwiększoną objętość. Lokówka pozwoli Ci stworzyć piękne, eleganckie i trwałe fale w zaledwie kilka minut. Obecnie urządzenia mają zastosowaną nowoczesną technologię, która nie niszczy struktury włosa, jak inne, starsze odpowiedniki.

Alternatywny sposób na wymarzone fale

Lekkie fale na włosach możesz zrobić również wtedy, gdy nie dysponujesz lokówką. W tym celu niezbędna będzie prostownica. Co prawda, nieco trudniej z niej korzystać, ale nie jest to niemożliwe. Przede wszystkim pamiętaj, aby pasma włosowe znajdowały się tylko kilka sekund pomiędzy płytkami prostownicy. W innym przypadku może się to skończyć lekko spalonymi końcówkami. Jeśli chcesz osiągnąć piękne loki, zachowując przy tym lśniące włosy, warto skorzystać z nowoczesnego urządzenia, które ma płytkę ceramiczno-turmalinową i nie oddziałuje bezpośrednio na stan kosmyków.

Najpopularniejszą metodą na osiągnięcie lekkich fal przy użyciu prostownicy jest rozpocząć kręcenie pasm od końcówek. Należy je podzielić, a następnie chwycić między płytki urządzenia i okręcać ku górze w tym samym kierunku jak w przypadku lokówki. W ten sposób przytrzymaj pasma przez 15 – 20 sekund, a następnie je puść. Kierując się tymi wskazówkami, powinny powstać lekkie, delikatne fale. Metoda daje nieco delikatniejszy i subtelniejszy efekt w porównaniu do lokówki, jednak jest on wystarczający, aby zachwycić wszystkich wokół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.