urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Zakupy

Torebka czy plecak – co warto nosić w tym sezonie?

Torebka stanowi bardzo ważny dodatek do stylizacji – nie tylko pomaga ją uzupełnić w ciekawy sposób, lecz również umożliwia pomieszczenie wszelkich, niezbędnych rzeczy, które musimy ze sobą zabrać, wychodząc z domu. W ostatnim czasie modne są nie tylko torebki, lecz również plecaki. Na co warto postawić w nadchodzącym sezonie?

Torebka niejedno ma imię

Listonosza, torba typu shopper, a może mała kopertówka? Torebka damska niejedno ma imię, a wybór konkretnego modelu zależy w główniej mierze od naszych potrzeb oraz od okazji. Na co dzień doskonale sprawdzają się torby shopper – są one niezwykle pojemne, dzięki czemu możemy zmieścić w nich większość potrzebnych nam rzeczy. Wiele modeli pomieści nawet format A4, co jest szczególnie istotne dla kobiet przedsiębiorców oraz studentek. Jeśli natomiast potrzebujemy niewielkich rozmiarów torebki, dobrze jest postawić na stylową listonoszkę. Na większe wyjścia sprawdzą się eleganckie kopertówki. Warto mieć na uwadze, że w nadchodzącym sezonie modne będą głównie torebki niewielkich rozmiarów, stanowiące subtelny dodatek do stylizacji. Torebkę dobieramy tak, aby pasowała ona przede wszystkim do stroju – dobrym przykładem jest połączenie torebki shopper z luźną, weekendową stylizacją. Tymczasem torebki stylizowane na mini kuferki idealnie pasują do nieco bardziej eleganckich strojów.

Plecak dla aktywnych

W ostatnich kilku sezonach dużą popularnością zaczęły cieszyć się plecaki damskie. Niegdyś kojarzone były one głównie z latami szkolnymi, dziś jednak kobiety coraz chętniej noszą je na co dzień. Warto dodać, że obecnie niezwykle modne są plecaki w wersji mini, które nie obciążają naszego kręgosłupa, lecz pozwalają pomieścić tyle rzeczy, co średniej wielkości torebka. Jak nosić plecak damski? Co do zasady, możemy łączyć zarówno ze stylizacjami nieoficjalnymi, jak i nieco bardziej eleganckimi, choć wiele zależy tutaj od konkretnego modelu plecaka. Będą one doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla kobiet aktywnych, które nie lubią tradycyjnych torebek. Chętnie sięgają po nie młode mamy, które muszą mieć dwie wolne ręce. Wybieramy je również do trenowania nordic walking, zwłaszcza jeśli zamierzamy odbywać naprawdę długie spacery. Warto mieć na uwadze, że plecaki nie obciążają kręgosłupa, gdyż pozwalają równomiernie rozłożyć ciężar na dwie strony ciała. Dlatego też warto po nie sięgnąć, jeśli czujemy się przeciążone bądź gdy w torebce nosimy naprawdę dużą ilość rzeczy. 

Wybór pomiędzy torbą, a plecakiem damskim nie zawsze jest oczywisty. Wiele zależy od naszych własnych preferencji, a także od rodzaju stylizacji, jaki wybieramy na konkretną okazję. Warto jednak mieć w swojej szafie przynajmniej jedną większą i mniejszą torebkę, a także co najmniej jeden plecak. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam stworzyć spójną stylizację, która będzie świetnie się prezentować, a w dodatku będzie dla nas komfortowa. Pamiętajmy, że w nadchodzącym sezonie warto wybierać torebki mniejszych rozmiarów oraz mini plecaki, pasujące do większości strojów.