urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle Moda Zakupy

Jak odpowiednio dobrać sukienkę do figury?

Dobry wygląd to podstawa świetnego samopoczucia

Chcesz dobrze wyglądać? Pragniesz, aby inni zwracali na Ciebie uwagę? A może chcesz poczuć się wyjątkowo? Nie musisz odpowiadać- każdy chce dobrze wyglądać, czuć się dobrze w swoich ubraniach. Sukienka jest tą częścią garderoby, która zawsze zapewnia płci pięknej olśniewający i kobiecy wygląd. Jest jedno ale…trzeba wybrać sukienkę, która podkreśli kobiece atuty, a jednocześnie zatuszuje wady i wszelkie dysproporcje ciała. Wystarczy jednak poznać parę podstawowych zasad by odpowiednio dobrać sukienkę do figury.

Jak dobrać sukienkę do figury?

Najpierw jednak przypomnijmy sobie jakie są typy damskiej sylwetki. Wyróżniamy cztery podstawowe i najpopularniejsze typy damskiej figury: gruszka, jabłko, prostokąt, klepsydra. Określenie odpowiedniego kształtu sylwetki to połowa sukcesu! Zatem jak dobrać sukienkę do figury aby wyglądać olśniewająco?

Gruszkę charakteryzują szersze biodra i węższe ramiona. Ciężar całej sylwetki przeniesiony jest na dolną część ciała, dlatego warto wybrać sukienkę gdzie góra jest mocno zdobiona. W ten sposób uwaga zostanie odwrócona od niekorzystnych bioder. Warto wybrać sukienkę z hiszpańskimi rękawami bądź też taką, która będzie miała dekolt w kształcie łódki. Ze względu na potencjalny mały biust u osób mających kształt gruszki lepiej unikać dekoltu w kształcie „V”. Z kolei, jeśli chodzi o dół sukienki to styliści stawiają na luźny fason. Dół powinien zatem luźno opływać biodra i tym samym sprawić, aby sukienka nie odznaczała się na nich.

Jabłko- określa figurę, która ma okrągły brzuszek, często duży biust oraz nie ma wcięcia w talii. Fason ten jest trochę bardziej wymagający od pozostałych, dlatego też odpowiednią formą sukienki dla tego typu figury będzie taka, która stworzy złudzenie optyczne wcięcia w talii. Pozwoli to na stworzenie odpowiednich proporcji ciała. Najlepszym typem sukienki będzie zatem sukienka odcinana pod biustem- podkreśli ona żebra, czyli najwęższą część sylwetki, dzięki czemu optycznie sylwetka będzie smuklejsza. Jeśli chodzi o kolory to dobrym połączeniem będzie jasna góra i ciemny dół. Największym autem tego fasonu są jednak zgrabne nogi, także nie ma konieczności unikania sukienek mini.

Najpopularniejszym typem sylwetki jest jednak prostokąt, określany również mianem typu chłopięcej figury. Mając taki typ sylwetki najlepiej będzie wyglądała sukienka dzieląca ciało na dwie części- a więc taka, która będzie miała np. jasną górę i ciemny dół. Najważniejsze jest, aby sukienka miała odcięcie w talii bądź zdobienia na wysokości bioder czy biustu- sylwetka wówczas uzyska kobiece kształty tuszując chłopięcą figurę.

Kolejnym typem jest klepsydra. Kształt klepsydry określany jest jako idealny typ sylwetki. Sylwetka ma wcięcie w talii oraz uwydatnione biodra z biustem. Dla tego rodzaju figury będzie idealna klasyczna sukienka kopertowa- sukienka z dekoltem w kształcie litery „V” oraz z wiązaniem w talii. Świetnie również sprawdzi się ołówkowa, dopasowana do ciała sukienka.