urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Zielona herbata
Lifestyle

Zielona herbata na odchudzanie – czy rzeczywiście działa?

Z pewnością wiele razy słyszałaś, że zielona herbata jest doskonała na odchudzanie. Jednak w świecie dietetyki istnieje wiele mitów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Czy jest tak i w tym przypadku? Sprawdzamy, czy z pomocą zielonej herbaty możesz rzeczywiście zrzucić nadprogramowe kilogramy!

Co warto wiedzieć o zielonej herbacie?

Jak się okazuje – zielona herbata rzeczywiście pomaga w odchudzaniu, ale o tym opowiemy Ci więcej za chwilę. Co jeszcze zawiera naturalna mieszanka? Przede wszystkim kofeinę, dzięki której może być z powodzeniem stosowana jako zdrowszy zamiennik czarnej kawy. Z jej pomocą zapewnisz sobie dawkę smacznego pobudzenia i zyskasz energię na wiele godzin, nawet w sytuacjach, gdy masz problemy z koncentracją, a uczucie senności dopada Cię w najmniej spodziewanym momencie. W zielonej herbacie znajdziesz również mnóstwo cennych antyoksydantów, które chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Zielona herbata na odchudzanie

To jak to jest z tą zieloną herbatą na odchudzanie? Wspomniana wyżej kofeina ma w tym swój udział. Oprócz zapewnienia zastrzyku energii odpowiada ona także za poprawę wydajności wykonywanych ćwiczeń, co automatycznie przykłada się na skuteczniejsze i czasami szybsze zrzucanie zbędnych kilogramów. Dodatkowo połączenie kofeiny i garbników powoduje rozpad cząsteczek tłuszczu oraz prowadzi do wystąpienia termogenezy, czyli procesu umożliwiającego naturalne spalanie kalorii.

Co więcej, za wpływ zielonej herbaty na odchudzanie odpowiadają również znajdujące się w niej katechiny, które aktywują enzymy trawienne i pobudzają metabolizm. To również one pomagają w ograniczeniu wchłaniania glukozy i cukru ze spożywanego jedzenia, dzięki czemu możesz schudnąć bez większego wysiłku.

Równie ważne są antyoksydanty. Przeciwutleniacze, w szczególności EGCG, wspomagają szybsze spalanie kalorii. Jak to możliwe? Substancje hamują rozpad enzymu (noradrenaliny), który jest odpowiedzialny za redukcję tkanki tłuszczowej.

Jak często pić zieloną herbatę na odchudzanie?

Przede wszystkim pamiętaj, że sama zielona herbata nie wpłynie tak bardzo na odchudzanie, jeśli nie będzie stosowana w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną. A jak ją właściwie przygotowywać? Najlepiej zalewać ją wodą o temperaturze wynoszącej 70-80 stopni. W ten sposób zachowasz wszystkie cenne właściwości zielonej herbaty. Z kolei czas zaparzania powinien wynosić od 3 do 5 minut. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli będziesz pić do 3 filiżanek dziennie.