urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Jak dbać o cerę tłustą trądzikową
Uroda

Jak dbać o cerę tłustą trądzikową?

Czy masz cerę tłustą trądzikową i zastanawiasz się nad tym, jak powinieneś ją pielęgnować? Wiesz, że ten typ cery jest wymagającym, dlatego obawiasz się, że nie dopasujesz właściwych kosmetyków, a przez to pogorszysz stan swojej skóry? Zastosuj serię Balneokosmetyków to kosmetyki do skóry trądzikowej? Czym są Balneokosmetyki? Dlaczego warto ich używać?

Czym charakteryzuje się cera tłusta trądzikowa?

Cera tłusta trądzikowa jest uznana za jedną z najbardziej problematycznych pod względem leczenia, pielęgnacji i estetyczno-wizualnym. U osób, u których występuje cera tłusta trądzikowa, widoczne są niedoskonałości takie jak: zaskórniki, krosty i trądzik. Dolegliwości powstają, gdy zostaje zaburzone funkcjonowanie gruczołów łojowych.

U kogo najczęściej pojawia się cera tłusta trądzikowa?

Jeszcze do niedawna cera tłusta trądzikowa była uważana za problem osób dojrzewających ze względu na zmiany hormonalne. Jednak trądzik może rozwinąć się także u osób powyżej 30 roku życia z powodu uwarunkowań genetycznych lub środowiskowych np. ze względu na nieodpowiedni sposób odżywiania się albo w wyniku silnego stresu.

Jakie należy pielęgnować cerę tłustą trądzikową?

Cera trądzikowa tłusta wymaga szczególnej pielęgnacji, podczas niej należy wykonać: oczyszczanie, nawilżanie oraz złuszczanie naskórka. Do mycia cery problematycznej najlepiej jest używać kosmetyków, które działają antybakteryjnie, łagodzą stany zapalne, zmniejszają ilość sebum oraz usuwają zanieczyszczenia. Preparaty nie powinny zawierać alkoholu, ponieważ mogą podrażniać skórę

Dlaczego warto korzystać z produktów do cery trądzikowej serii Balneokosmetyków?

Balneokosmetyki są serią skutecznych kosmetyków do cery trądzikowej tłustej. Ich bazą jest bardzo silnie zmineralizowana woda lecznicza o wysokiej zawartości bioaktywnej siarki oraz mikroelementów i makroelementów jak: sód, wapń, magnez, potas, chlor, brom i jod. Dzięki nim kosmetyki na trądzik skutecznie walczą ze zmianami trądzikowymi i nadmiernym błyszczeniem się skóry. Wśród propozycji Balneokosmetyków znajdziesz m.in.:

  1. Biosiarczkowy krem do twarzy usuwający niedoskonałości,
  2. Biosiarczkowy żel punktowy usuwający niedoskonałości
  3. Biosiarczkowy głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy
  4. Biosiarczkowa maska oczyszczająco – wygładzająca do twarzy, szyi i dekoltu
  5. Biosiarczkowe mydło mineralne w płynie.

Dlaczego kosmetyki na bazie wody siarczkowej wyróżniają się wysoką skutecznością?

W składzie wody siarczkowej zawarte są sole mineralne oraz elementy śladowe: chlorków, sodu, magnezu, wapnia, potasu, bromu, jodu i krzemionki. W czasie kontaktu skóry z wodą składniki mineralne odkładają się na zewnętrznej warstwie naskórka i przenikają do głębszych warstw. W zależności od zawartości siarki w wodzie siarczkowej związki siarki mogą powodować zmiękczanie naskórka, odkażać, działać antygrzybicznie oraz stymulować odnowę tkanki.

Potrzebujesz skutecznych kosmetyków do cery trądzikowej? Sprawdź serię Balneokosmetyków.