urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Dieta Lifestyle Zdrowie

Oczyszczanie organizmu sokami – wszystko co należy wiedzieć

Prowadzenie zabieganego trybu życia, spożywanie przetworzonej, niezdrowej żywności, brak snu czy oddychanie zanieczyszczonym powietrzem przyczynia się do zgromadzenia się w organizmie szkodliwych substancji. Jeśli wówczas, doskwierają nam problemy z trawieniem, zgaga, uczucie ciągłego zmęczenia, podenerwowania i rozdrażnienia powinniśmy pomyśleć o oczyszczeniu organizmu. Nadmiar toksyn, niezwykle często powoduj także wzrost na wadze a także problemy z urodą – osłabienie kondycji skóry i paznokci lub pogorszenie się stanu skóry.

Detoks za pomocą soków – na czym polega i jak powinien wyglądać?

Obecnie, bardzo popularna jest dieta sokowa. Zazwyczaj trwa jeden lub kilka dniu, polega na detoksie organizmu pijąc jedynie naturalne soki owocowe. Istotne jest, aby nie trwała ona zbyt długo, w innym przypadku może prowadzić do osłabienia się metabolizmu, pojawienia się uczucia przemęczenia czy nawet zaburzeń hormonalnych.
Detoks sokowy dzięki swojej prostocie przygotowania, jest niezwykle prostym jak i efektywnym rozwiązaniem. Opiera się na spożywaniu przez kilka dni jedynie owoców i warzyw przerobionych na soki, pozbawionych cukru i substancji słodzących. Na czas kuracji należy zrezygnować z picia kawy, napojów słodzonych, a nawet, jeśli to możliwe – palenia papierosów.
Z kolei, wskazane jest spożywanie jak największej ilości wody – minimum 2 litry na dzień, oraz picie herbatek ziołowych. Świeżo wyciśnięte soki zawierają ogromną ilość witamin, posiadając przy tym niewiele cukrów i tłuszczów.
Podczas kuracji najlepiej jest sięgać przede wszystkim po zielone warzywa. Zawierają one sporą ilość błonnika, który genialnie wspomaga przemianę materii, pozbywając się zalegających resztek pokarmu z jelit. Należą do nich łatwo dostępne rośliny, szczególnie latem – świetnie sprawdzi się szpinak, jarmuż, kapusta, czy ogórek.

Oczyszczanie organizmu sokami

Decydując się na takie oczyszczanie należy być świadomym, iż na początku diety mogą wystąpić zarówno bóle głowy, senność jak i rozdrażnienie. Jednak eksperci zgodnie twierdzą, że 2-3 dni detoksu sokowego przeprowadzonego rozsądnie, na pewno nie zaszkodzi a jedynie pomoże uregulować zanieczyszczony i zakwaszony organizm. Dieta ta mocno wspiera metabolizm, dzięki czemu w czasie jej trwania łatwo jest zrzucić niewielką ilość kilogramów. Należy pamiętać, aby po zakończeniu kuracji powoli i ostrożnie wracać do ciężej strawnego jedzenia. Gwałtowny powrót do starych nawyków żywieniowych może spowodować nie tylko powrót, a nawet zwiększenie się starej wagi, ale również gorsze samopoczucie, problemy trawienne.

Przeciwskazania detoksykacji za pomocą soków

Na oczyszczanie organizmu sokami nie powinny decydować się przede wszystkim kobiety będące w ciąży, oraz karmiące piersią – nie dostarczą wówczas dziecku należytej ilości wartości odżywczych a sobie energii. Uważać powinny także chorujący na cukrzycę lub nadciśnienie. Osobom uprawiającym sporty wymagające dużego nakładu energii lub pracującym fizycznie również nie sprawdzi się powyższy sposób detoksu.