urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Uroda

Laser na niechciane włoski. Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to sposób na niechciane włoski u kobiet i mężczyzn. Gdy również zastanawiasz się nad skorzystaniem z tego zabiegu, poznaj jego zalety, wady i ceny!

Jak działa depilacja laserem?

Zabieg określany jako depilacja laserowa jest skupiony na usuwaniu niechcianych włosków za pomocą skoncentrowanej wiązki światła, czyli inaczej lasera.

Laser przedostaje się przez skórę bezinwazyjnie i dochodzi do miejsca wzrostu włosków – mieszków włosowych. Tam powoduje ich zniszczenie przez przekształcenie energii świetlnej w cieplną. 

Takie działanie depilacji laserowej powoduje, że dzięki niej można pozbyć się włosków na stałe, ponieważ zniszczone zostają struktury, które odpowiadają za produkcję włosków.

Jakie obszary można depilować laserem?

Depilacja laserowa jest zabiegiem o wszechstronnym zastosowaniu, ponieważ dzięki niej można usuwać włoski z różnych obszarów ciała i dodatkowo z twarzy.

Najczęściej prowadzi się depilację laserową nóg, ale również popularna jest depilacja okolic bikini czy depilacja pach laserem. 

Za pomocą lasera można również usuwać włoski z obszarów jak plecy, brzuch, pośladki, ręce czy twarz, na przykład pozbyć się denerwującego wąsika.

Czy depilacja laserowa jest możliwa u każdego?

Nowoczesna depilacja laserowa jest bardzo skuteczna w przypadku różnych typów włosków oraz kolorytów skóry. 

Teraz można depilować również włoski jaśniejsze oraz skórę opaloną, dlatego też jest to dobry wybór dla wielu osób, którym zależy na osiągnięciu efektu aksamitnej skóry.

Zalety i wady depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg, który ma wiele zalet, lecz warto też wskazać na jego wady. O czym warto pamiętać przed zdecydowaniem się na tę procedurę?

Zalety depilacji laserowej:

  • Umożliwia uzyskanie trwałych efektów w usuwaniu owłosienia,
  • Oszczędza czas na prowadzeniu regularnego golenia lub depilowania włosków,
  • Zabezpiecza przed podrażnieniami na skutek częstego usuwania owłosienia,
  • W dłuższej perspektywie czasowej jest opłacalnym zabiegiem,
  • Umożliwia usunięcie włosków z praktycznie każdego miejsca na ciele,
  • Może być prowadzona w przypadku różnych typów skóry i kolorów włosków.

Wady depilacji laserowej:

  • Wymaga powtarzania – zwykle trzeba wykonać od 3 do 6 zabiegów, by pozbyć się włosków,
  • Ma wysoką cenę, jednak za serię zabiegów płaci się jednorazowo,
  • Nie u każdej osoby daje oczekiwane efekty – włoski mogą po pewnym czasie odrastać.

Gdzie można skorzystać z depilacji laserem?

W przypadku zabiegów jak depilacja laserowa Kraków oraz inne duże miasta w Polsce zapewniają łatwy dostęp do usługi na wysokim poziomie.

Najlepiej więc wybrać taki gabinet lub klinikę, które specjalizują się w prowadzeniu zabiegów depilacji laserowej i mają również wiele pozytywnych opinii od klientów. Wtedy można mieć pewność, że zabieg będzie wykonany fachowo.

Jakie są ceny depilacji laserowej?

Koszty powiązane są głównie z obszarem, który poddawany jest depilacji, a także z liczbą potrzebnych zabiegów.

Zazwyczaj cena za jeden obszar wynosi od 100 złotych, gdy jest on niewielki, na przykład jedna pacha, natomiast w przypadku obszarów większych, na przykład całe nogi, to wydatek nawet 500 złotych. 

Zwykle przeprowadza się od 3 do 6 zabiegów, ale czasami konieczne jest wykonanie większej liczby procedur, by pozbyć się jak największej ilości włosków.

Wiele klinik i gabinetów medycyny estetycznej może zaoferować swoim klientom specjalne zniżki przy wykupieniu całego pakietu zabiegowego. Wtedy w cenie można otrzymać jeden zabieg gratis albo skorzystać ze zniżki na każdą procedurę.