urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Powiększenie biustu
Uroda

Powiększenie biustu – metody. Jaka jest najlepsza?

Mały albo niesymetryczny biust może być powodem do kompleksów. W takim przypadku można zdecydować się na zabieg jego powiększenia. Obecnie tego typu procedury prowadzone są z wykorzystaniem różnych metod. Co wybrać?

Kiedy najczęściej wykonuje się zabieg powiększania biustu?

Zabieg polegający na powiększaniu biustu prowadzi się przede wszystkim wtedy, gdy pacjentka nie jest zadowolona z jego wyglądu. 

Warto wskazać, że w tym przypadku przyczyny wykonania zabiegu mogą być subiektywne, dlatego też prowadzony jest on w przypadku biustów o różnej wielkości. Stosowane są różne rodzaje implantów, które pozwalają na uzyskanie delikatnego lub widocznego efektu powiększenia.

Powiększanie biustu prowadzone jest również często w przypadku niesymetrycznych piersi, gdy jedna z nich jest większa od drugiej albo inaczej położona. Wtedy podczas zabiegu można je odpowiednio wyrównać, aby wyglądały symetrycznie.

Ponadto tego typu zabiegi prowadzone są również w przypadku kobiet, które straciły piersi na skutek nowotworu lub też wypadków. Wówczas możliwa jest ich rekonstrukcja.

Metody powiększenia piersi

Aktualnie w klinikach chirurgii plastycznej prowadzi się zabiegi powiększania piersi dwoma głównymi metodami, a dokładnie z użyciem implantów lub z użyciem zastrzyków.

1. Powiększanie piersi implantami

Pierwsza metoda pozwala na uzyskanie trwałych efektów. Do dyspozycji są wtedy różne rodzaje implantów, które mogą być dobrane do oczekiwanego efektu. Teraz bardzo popularne są implanty o naturalnym wyglądzie w kształcie kropli. W takim wariancie prowadzone jest również powiększanie biustu w klinice Raczkowska w Krakowie.

Implanty wszczepiane są w odpowiednio rozciętą tkankę biustu, aby dzięki temu nadać im piersiom oczekiwany wygląd. Są one umieszczane albo pod gruczołem piersiowym, albo też głębiej za mięśniem piersiowym.

Tego typu zabiegi są inwazyjne i wymagają wykonania w znieczuleniu całkowitym. To powoduje, że mogą być one również niebezpieczne i mogą pojawić się po nich skutki uboczne, na przykład krwiaki, infekcje, zapalenia.

2. Powiększenie piersi z użyciem zastrzyków z tkanki tłuszczowej

Alternatywą dla powiększania piersi implantami jest wykorzystanie zastrzyków z tkanki tłuszczowej. To tak zwany przeszczep tkanki tłuszczowej, ponieważ pobierana jest ona od pacjentki, najczęściej z okolicy brzucha lub pośladków, a potem przenoszona jest do piersi.

Zabiegi powiększania piersi z użyciem tkanki tłuszczowej są skuteczne i bezpiecznie, niemniej jednak nie pozwalają one na uzyskanie aż tak widocznego efektu jak w przypadku zabiegów prowadzonych z użyciem implantów.

Warto też wskazać, że po pewnym czasie może dojść do zmniejszenia się objętości piersi na skutek wchłaniania tkanki tłuszczowej, co wymaga wykonania zabiegu ponownie.

Gdzie wykonać powiększanie biustu?

Gwarancją zadowolenia i bezpieczeństwa zabiegów polegających na powiększaniu piersi jest wybór odpowiedniego gabinetu lub kliniki chirurgii plastycznej.