urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Sklep zdrowa żywność
Lifestyle

Askorbinian sodu — jak stosować?

W okresie zwiększonego ryzyka zachorowań na infekcje i przeziębienia ludzie chętnie korzystają z suplementów, których właściwości przyczynią się do wzmocnienia układu pokarmowego. Jednym z takich produktów jest askorbinian sodu. W jaki sposób go stosować, by móc w pełni skorzystać z jego dobroczynnego wpływu na zdrowie?

O czym powinna pamiętać osoba sięgająca po askorbinian sodu?

Taki suplement jest uznawany za stosunkowo bezpieczny. Nie podrażnia on układu pokarmowego tak, jak witamina C w innych formach, ponieważ ma mniej kwasowy odczyn, a jednocześnie de facto nie można go przedawkować z uwagi na to, że jest on rozpuszczalny w wodzie. Mimo to warto nie przekraczać dziennej dawki wynoszącej 1000 mg, aby nie narażać się na wystąpienie skutków ubocznych w postaci m.in.

  • biegunki,
  • wysypki skórnej,
  • bólu brzucha,
  • wymiotów i nudności.

Dzienna dawka jest uzależniona od indywidualnej sytuacji danej osoby. Zwiększona ilość jest zalecana w przypadku zmagania się z infekcją, czy chorowania na niedokrwistość. Większe dawki są wskazane również kobietom w ciąży i w trakcie laktacji, osobom w okresie rekonwalescencji, a także dzieciom. Standardowa zalecana dzienna dawka to 1-2 gramy. W uzasadnionych przypadkach może ona wynosić nawet 200 gramów.

Przed sięgnięciem po askorbinian sodu, zwłaszcza w przypadku planowania przyjmowania większych dawek, należy skonsultować się ze specjalistą. Z uwagi na dużą zawartość sodu pewnym przeciwwskazaniem może być również cierpienie na nadciśnienie tętnicze. Przyjmowanie większych dawek nie jest zalecane w przypadku osób chorujących na kamienicę nerkową.

Askorbinian sodu należy przyjmować najczęściej 1-2 razy dziennie. W tym zakresie warto stosować się do zaleceń ze strony producenta podanych na ulotce, a także wskazówek udzielonych przez lekarza lub farmaceutę.

Sklep zdrowa żywność – askorbinian sodu

Sklep zdrowa żywność to miejsce, w którym można nabyć askorbinian sodu w wielu różnych postaciach. Wśród nich można wymienić m.in.

  • produkt w sproszkowanej formie – aby z niego skorzystać, należy rozpuścić go w wodzie lub dodać go do posiłku,
  • tabletki, ampułki lub kapsułki – te większe należy rozpuścić w wodzie, a inne należy popić wodą i stosować 1-2 razy w ciągu dnia,
  • smakowe pastylki do ssania, tabletki do żucia, lizaki – czyli przyjemna forma, która z pewnością przypadnie do gustu młodszym osobom,
  • płyny i syropy.

Produkt jest dostępny w wielu różnych formach, więc można wybrać najbardziej dogodny dla siebie wariant.

Materiał zewnętrzny