urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Lifestyle

Czy warto kupić meble dębowe?

Meble drewniane od zawsze kojarzone są nie tylko z ponadczasowym stylem, ale przede wszystkim z trwałością. Czyż nie macie w swoich rodzinnych domach szaf, pamiętających jeszcze nasze babcie czy prababcie? Z pewnością tak! Można powiedzieć, że większość mebli drewnianych jest niemal niezniszczalna. Dlaczego większość? Ponieważ zależy to od gatunku drewna, jaki został użyty do produkcji. Jednym z najsolidniejszych surowców jest dąb. Czy warto inwestować w tego rodzaju wyposażenie mieszkania?

Meble na lata

Jak wspomnieliśmy, meble drewniane, a szczególne dębowe, to inwestycja na lata. Dzięki ich właściwemu zabezpieczeniu oraz naturalnym właściwościom drewna nie niszczą się, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo – w sytuacji koniecznej – można je łatwo naprawić. Co więcej, meble drewniane to prawdziwa ikona stylu, niezależnie czy mieszkanie urządzacie klasycznie, czy też nowocześnie. Należy jednak pamiętać, aby wybierać szafy, szafki, stoły czy krzesła wykonane z surowców wysokogatunkowych, które gwarantują wspomnianą trwałość i odporność.

Decydując się na zabudowę drewnianą, zwróćcie także szczególną uwagę na jakość okuć, zamków czy zawiasów. Nawet najlepsze drewno nie będzie służyć przez wiele lat, jeśli akcesoria, jakie wykorzystano przy produkcji mebli, będą tandetne. Warto więc, szczególnie jeśli meble będą wykonywane na zamówienie, dopłacić nieco więcej, w czym pomoże pożyczka bez BIK, i wybrać elementy konstrukcji szaf, wyróżniające się trwałością, podobną do tej, jaką ma drewno dębowe. To gwarancja najwyższej jakości.

Różnorodna estetyka

Nie można zapomnieć o bardzo istotnej kwestii, jaką jest estetyka zabudowy meblowej. Niektórzy, szczególnie jeśli aranżują wnętrza w stylu rustykalnym, wybierają naturalne wybarwienie, czyli nie lakierują płyt. Wówczas najlepszym rozwiązaniem, zabezpieczającym drewno, jest lakier bezbarwny, wosk lub olej. Te dwa ostatnie sposoby konserwacji zyskują na popularności, gdyż gwarantują wyjątkowy efekt estetyczny oraz właściwą ochronę surowca przed niszczeniem.

We wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, króluje natomiast kolor. Nie ma oczywiście żadnego problemu z dowolnym wybarwieniem desek. Można to zrobić na wysoki połysk, czyli zgodnie z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Pamiętajcie jednak, że tego rodzaju wykończenie wiąże się z dodatkowymi kosztami. W ich pokryciu nieocenioną pomocą będzie pożyczka bez BIK.