urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

krem z filtrem
Uroda

Krem z filtrem w codziennej pielęgnacji

Przez długi czas kremy z filtrem kojarzyły się jedynie z wakacjami i mocnym słońcem. Niewiele osób wiedziało, że nie tylko o tej porze roku jest to niezbędnik w każdej kosmetyczce. Na szczęście świadomość o pielęgnacji i potrzebach skóry weszła na wyższy poziom. Krem z filtrem w codziennym życiu to po prostu must-have! Jednak dlaczego jest on tak ważny i jak powinno się go stosować?

Po co używa się kremu z filtrem?

Słońce daje nam wiele dobrego, ale jednocześnie ma też szkodliwe działanie. Procesy starzenia są przyspieszane właśnie przez jego promienie. Dzieje się to nie tylko wtedy, gdy jesteśmy na wakacjach i opalamy się w pełnym słońcu. Promienie docierają do nas także w pochmurne dni i szkodliwie oddziałują na skórę.

Starzenie się cery to proces długotrwały, który zaczyna się wbrew pozorom dość wcześnie. Profilaktykę przeciwstarzeniową w naszej pielęgnacji powinniśmy stosować już po 25 roku życia. Jeśli chodzi o krem z filtrem do twarzy, to można stosować go zawsze. Taka profilaktyczna pielęgnacja delikatnej cery w szczególności wymaga dobrego zabezpieczenia w postaci filtru UV.

Warto pamiętać również o ochronie ciała. Wychodząc z odsłoniętymi np. ramionami lub dekoltem lepiej zastosować produkty z filtrem, by i o te partie ciała zadbać przeciwsłonecznie.

Jak stosuje się krem z filtrem?

Krem z filtrem powinien być przede wszystkim dobrany do naszych potrzeb. Oprócz swojego działania ochronnego w pielęgnacji delikatnej cery może mieć on różną konsystencję, składniki aktywne i formułę. Eeny Meeny to kosmetyki bardzo delikatne, a jednocześnie skuteczne.

Naturalny krem z filtrem pozwala cieszyć się nawilżeniem i ochroną, co daje najlepsze połączenie. Warto zwrócić uwagę także na wysokość SPF. Jeśli jest to 15, czy nawet 30, to taka ochrona jest niewystarczająca. Krem do twarzy powinien mieć najlepiej 50 SPF! Jak się go stosuje? Naturalny krem z filtrem Eeny Meeny nakładamy po całej pielęgnacji, a przed makijażem — jeśli mamy zamiar go zrobić. Pod krem z SPF można nałożyć nasz ulubiony krem lub serum. Niektóre kremy z filtrem można stosować solo. Taki jest krem ochronny Enny Meeny, który ma już w sobie właściwości nawilżające.

Idealny krem z filtrem — jak dobrać?

Każda cera ma swoje indywidualne potrzeby. Jednak naturalny krem z filtrem to potrzeba każdej skóry. Warto jednak wybrać produkt, który na pewno wpłynie pozytywnie na cerę, a nie tylko będzie ją chronił. Szczególnie ważna jest pielęgnacja delikatnej cery, która jest niezwykle wrażliwa. Profilaktyka przeciwstarzeniowa obejmuje przede wszystkim krem z filtrem. Jest to konieczny warunek, by zadbać o kondycję skóry i zminimalizować jej starzenie się. Wybierz taki naturalny krem z filtrem, który będzie praktyczny i komfortowy w noszeniu, ale przede wszystkim z odpowiednimi właściwościami! Do wyboru mamy wiele opcji — drogerie i sklepy internetowe mają bardzo bogatą ofertę w tym temacie! Stawiaj na polecane produkty, które z pewnością ochronią Twoją cerę! Pamiętaj — krem z filtrem stosuje się przez cały rok, bez względu na porę roku i pogodę.